Samsung Galaxy Watch 3 – wielki powrót obracanego pierścienia. Jest też sporo nowych funkcji!

Dwa lata temu na rynku zadebiutował smartwatch Samsung Galaxy Watch, który właśnie dziś doczekał się odświeżenia. Ku mojemu zdziwieniu nie mamy do czynienia z Galaxy Watchem 2, a z Galaxy Watchem 3, ale nomenklaturę zostawmy za sobą i przyjrzyjmy się temu, co to urządzenie ma do zaoferowania.

Co się zmieniło względem Samsunga Galaxy Watch?

Pierwszy Galaxy Watch urzekł mnie (i, z tego, co wiem, nie tylko mnie) eleganckim wzornictwem przykuwającym wzrok i obracanym, fizycznym pierścieniem. Debiutujące później modele z serii Galaxy Watch Active nie były już tak eleganckie, a fizyczny pierścień zastąpiony został przez cyfrowy, mający być jego namiastką. W Galaxy Watch 3 postanowiono wrócić do korzeni, z czego – nie ukrywam – ja akurat się cieszę, bo bardzo polubiłam to rozwiązanie (wszystkie dzieci w mojej rodzinie też ;)).

Smartwatch Galaxy Watch 3 będzie dostępny w kilku różnych wersjach, spośród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Podstawową różnicą będzie wielkość – do sprzedaży trafią dwa modele – mniejszy, 41 mm, oraz większy, 45 mm – na mniejszy i większy nadgarstek w sam raz. Oprócz tego będą też różnice w jakości wykonania – koperta będzie wykonana ze stali nierdzewnej lub tytanu.

W stosunku do pierwszego Galaxy Watcha 46 mm, Galaxy Watch 45 mm zyskał ekran większy o 0,1” (z 1,3” do 1,4”), niższą wagę (53,8 vs 63 g), węższą i nieco mniejszą kopertę (46,2 mm vs 49 mm).

Jest też kilka nowych, fajnych funkcji

Pojawiły się też nowe funkcje zdrowotne. Do najważniejszych należy zaliczyć saturację krwi, która pozwala sprawdzić natlenienie poprzez pomiar tlenu we krwi, jak również wykrywanie upadku. Druga z opcji działa bardzo prosto – w chwili wykrycia upadku zegarek automatycznie wysyła wiadomość SOS z naszą lokalizacją do kontaktów alarmowych, ustawionych wcześniej z poziomu aplikacji (może być ich cztery, z czego do jednego wybranego użytkownika wykonywane jest połączenie).

Ale chyba najbardziej osoby zainteresowane Samsungiem Galaxy Watch 3 (żeby nie powiedzieć: przyszli użytkownicy tego modelu, ale kto wie ;)) docenią zmiany, jakie zaszły w powiadomieniach i odpowiedziach – a są one wyłącznie pozytywne. Dwie nowe funkcje docenię zresztą ja sama.

Otóż na najnowszym smartwatchu Samsunga wreszcie będzie można zobaczyć przesłany przez naszego rozmówcę obraz – zdjęcie czy grafikę, bez potrzeby sięgania po telefon, jak to miało miejsce dotychczas. Co więcej, na ekranie pojawi się też historia rozmowy (jak na smartfonie) – fajna i przydatna opcja, by złapać kontekst konwersacji.

Rozbudowane zostały też opcje odpowiedzi. Z poziomu zegarka możemy wysyłać już nie tylko tekst i emotikony, ale są również dostępne AR Emoji (15 różnych) oraz Bitmoji (tych jest dwa razy więcej). Dodatkowo Samsung obiecuje inteligentne odpowiedzi, sugerujące wiadomości na podstawie kontekstu wiadomości, ale nie sądzę, by miało to – przynajmniej póki co – działać w Polsce.

Samsung postanowił również nieco rozszerzyć podsumowania dnia – poranne oraz wieczorne. Poranne mają pokazywać datę, pogodę, harmonogram, przypomnienia, stan baterii, itp., z kolei wieczorne – pominięte przypomnienia, statystyki zdrowia, pogodę na kolejny dzień, stan baterii, etc. Brzmi dobrze.

Ceny Samsunga Galaxy Watch 3 w Polsce

Czas przejść do cen. Choć może najpierw przyda się jeszcze informacja, że Samsung Galaxy Watch 3 będzie dostępny w wersji z samym modułem Bluetooth lub również z LTE (eSIM). Obie wersje od siebie będzie można odróżnić fajnym szczegółem – ta z LTE ma czerwony grawer przy dolnym przycisku po prawej stronie koperty, ta z Bluetooth go nie ma.

Jak się domyślacie, cena zależy również od wybranego wariantu. Ceny poszczególnych wersji kształtują się następująco:

  • Galaxy Watch 3 41 mm Bluetooth: 1899 złotych
  • Galaxy Watch 3 41 mm LTE: 2099 złotych
  • Galaxy Watch 3 45 mm Bluetooth: 1999 złotych,
  • Galaxy Watch 3 45 mm LTE: 2199 złotych.

Galaxy Watch 3 możecie kupić w Media Expert

_

Koniecznie zajrzyjcie też do wpisów na temat innych zaprezentowanych dziś urządzeń Samsunga: