słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds 2 Pro TWS
Samsung Galaxy Buds 2 Pro (źródło: WinFuture)

Nowe słuchawki Galaxy Buds 2 Pro bez tajemnic przed oficjalną premierą. Cena też jest już znana

Przedpremierowe doniesienia na temat nowych urządzeń Samsunga, które oficjalnie zadebiutują dopiero 10 sierpnia 2022 roku, płyną baaardzo szerokim strumieniem. Wiemy już wszystko o smartwatchach Galaxy Watch 5 i Galaxy 5 Pro, a teraz również o słuchawkach prawdziwie bezprzewodowych Samsung Galaxy Buds 2 Pro.

Nowe słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 Pro – specyfikacja

Nadchodzące słuchawki mają przede wszystkim zaoferować Inteligentną Aktywną Redukcję Hałasu, która będzie w stanie wyciszyć nawet najgłośniejsze odgłosy otoczenia. Ponadto nowe Galaxy Buds 2 Pro zapewnią studyjną jakość dźwięku oraz cyfrowe wrażenia przestrzenne z pomocą dźwięku 360°. Użytkownicy oczywiście dostaną możliwość personalizacji parametrów dźwięku pod własne preferencje.

Nowe słuchawki zaoferują również funkcję HD Voice – dzięki niej głos użytkownika zostanie w możliwie największym stopniu odseparowany od odgłosów otoczenia, dzięki czemu osoba, z którą rozmawia, nie będzie miała problemów z usłyszeniem wypowiadanych przez swojego rozmówcę słów. A przynajmniej tak to ma działać w teorii – z chęcią to sami sprawdzimy, gdy tylko nadarzy się okazja.

Słuchawki otrzymają też funkcję, dzięki której użytkownik nie będzie musiał wyjmować ich z uszu lub wyłączać aktywnej redukcji szumów, gdy zechce porozmawiać z kim twarzą w twarz – Galaxy Buds 2 Pro automatycznie rozpoznają taką sytuację i zaczną przepuszczać głos rozmówcy do uszu swojego właściciela.

Nowe słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 Pro mają cechować się odpornością IPX7, czyli teoretycznie wytrzymają maksymalnie półgodzinne zanurzenie w wodzie na głębokości do jednego metra, aczkolwiek producent mimo wszystko raczej nie będzie zalecał kąpania się czy pływania z nimi w uszach – raczej ma to zagwarantować ochronę przed deszczem czy potem.

Łączność w Galaxy Buds 2 Pro zapewni technologia Bluetooth 5.3. Ponadto na ich pokładzie znajdą się 10-mm przetworniki i kilka mikrofonów. Według przedpremierowych informacji, słuchawki na jednym ładowaniu będą działały do 8 godzin (bez włączonej aktywnej redukcji hałasu), a łączny czas pracy sięgnie nawet do 29 godzin (z wykorzystaniem etui ładującego ze złączem USB-C).

Cena słuchawek Samsung Galaxy Buds 2 Pro ujawniona przed premierą

Według przedpremierowych informacji, ujawnionych przez serwis WinFuture, nowe słuchawki Samsunga będą kosztować w Europie 229 euro, co obecnie jest równowartością ~1080 złotych. Klienci dostaną do wyboru trzy wersje kolorystyczne: Zenith Gray, Zenith White i Bora Purple.

Ponadto portal informuje, że nowe słuchawki Samsunga powinny być dostępne w większości krajów od 26 sierpnia 2022 roku.