Redmi logo
Redmi Note 7 (fot. Tabletowo.pl)

Wiemy, jak nie będzie się nazywał flagowiec Redmi #PotwierdzoneInfo

Flagowiec Redmi rozpala wyobraźnię fanów smartfonów o wyjątkowo atrakcyjnym stosunku ceny do oferowanych przezeń możliwości. Urządzenie sukcesywnie zdradza kolejne szczegóły na swój temat, lecz nadal nie wiadomo, jak będzie się nazywać. Na pewno jednak już teraz możemy z całą pewnością wykluczyć jedną opcję.

Lu Weibing, główny menedżer Redmi, bardzo chętnie zdradza kolejne informacje na temat nadchodzącego flagowca Redmi. Niedawno nawet zasugerował, że urządzenie może być w stanie zawstydzić pod względem wydajności Xiaomi Mi 9, który obecnie jest najwydajniejszym smartfonem z Androidem na świecie według AnTuTu.

Reklama

Wielką niewiadomą wciąż natomiast pozostaje nazwa flagowca Redmi, bowiem tę Lu Weibing skrzętnie ukrywa. Ostatnio w sieci pojawiła się jednak grafika przedstawiająca smartfon marki-córki Xiaomi z wysuwaną kamerką i potrójnym aparatem głównym oraz podpisem „Redmi X”, więc wszyscy uznali, że tak właśnie będzie się nazywała nadchodząca nowość.

Redmi X (fot. via PhoneRadar)

Wszystko bowiem na to wskazywało – sam Lu Weibing w przeszłości zdążył już potwierdzić, że flagowiec zostanie wyposażony w potrójny aparat na panelu głównym, podczas gdy opublikowany kilka dni temu (pierwszy) teaser zdradził z kolei obecność wysuwanej kamerki do selfie i rozmów wideo na pokładzie.

flagowiec Redmi z wysuwaną kamerką (fot. Weibo via @smartvenkat95)

Sami przyznacie, że układało się to w logiczną całość. Lu Weibing postanowił jednak zabrać głos w tej kwestii i poinformować, że nadchodzący flagowiec nie będzie się nazywał „Redmi X”. Niestety nie podał właściwej, a jedynie zadeklarował, że „nazwa (smartfona) ma być lepsza”.

W związku z powyższym można dojść do wniosku, że albo widoczne powyżej zdjęcie to tzw. fejk, albo po prostu przedstawia ono inny smartfon Redmi, który pojawi się na rynku w niedalekiej przyszłości. Niewykluczone, że marka pójdzie śladem Xiaomi i wprowadzi do sprzedaży dwa dość podobne do siebie modele (z wyglądu), jak ma to miejsce w przypadku Xiaomi Mi 9 i Xiaomi Mi 9 SE.

Nieoficjalnie mówi się, że drugi ze smartfonów z potrójnym aparatem i wysuwaną kamerką zostanie wyposażony w jeszcze pachnący nowością procesor Qualcomm Snapdragon 730. W tym przypadku poruszamy się jednak w sferze niepotwierdzonych przecieków, więc należy do nich podchodzić ostrożnie i poczekać na jakieś bardziej wiarygodne potwierdzenie tych doniesień.

Polecamy również – informacje na temat ceny flagowca Redmi

Cena flagowca Redmi ze Snapdragonem 855 ma być wybitnie atrakcyjna

*Na zdjęciu tytułowym Redmi Note 7 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Bartka)

Źródło: PhoneRadar, Weibo przez GizmoChina