Redmi rzuca wyzwanie Xiaomi. Ich flagowiec ma prześcignąć Mi 9 w benchmarku

Redmi to firma-córka chińskiego potentata. Można było spodziewać się tego, że zarówno Xiaomi, jak i Redmi, podejdą bardzo poważnie do rywalizacji z innymi firmami, jednak nie spodziewałem się, że będą one rywalizować między sobą. Żeby było ciekawiej, ten „pojedynek” firmuje CEO firmy, Lu Weibing.

Dyskusja rozgorzała w serwisie Weibo. Zaczęło się od tego, że współzałożyciel Xiaomi, Lin Bin, udostępnił zrzut ekranu z benchmarku Antutu, gdzie pierwsze dwa miejsca okupują smartfony z linii Mi 9 od Xiaomi. W tym samym wpisie, Bin poprosił dyrektora generalnego sub-marki Redmi, Lu Weibinga o to, aby podjął wyzwanie i przedstawił urządzenie, które przełamie monopol Xiaomi Mi 9. Weibing odpowiedział, że zarządzana przez niego firma jest gotowa sprostać temu zadaniu.

Reklama
Fot za: GizmoChina

Aby zdać sobie sprawę z wyniku, jaki musi osiągnąć flagowiec Redmi, warto odnieść się najpierw do suchych faktów. Xiaomi Mi 9 Explorer Edition wykręcił wynik 372072 punktów, a zwykła wersja Xiaomi Mi 9 uzyskała wynik zaledwie o włos gorszy, który zamyka się w wartości 371878 oczek. Można więc z dość dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że flagowiec od Redmi będzie musiał być urządzeniem niemal wzorowo zoptymalizowanym.

Cena flagowca Redmi ze Snapdragonem 855 ma być wybitnie atrakcyjna

Oczywiście dla producenta tego typu wyzwanie to sytuacja typu win-win. Jakby nie patrzeć, Xiaomi zarobi i będzie o ich urządzeniach głośno. Wydaje się, że właśnie ta chęć podtrzymania zainteresowania flagowcem firmy-córki napędza ten dość specyficzny w swoich założeniach wyścig. Odnoszę wrażenie, że jest to część nowej strategii wizerunkowej Xiaomi, którą mogliśmy poznać na początku tego roku. Wtedy spora część informacji o Mi-dziewiątce docierała do nas za sprawą zdjęć lub plotek od włodarzy firmy. Tego typu wyzwania rzucane sobie wzajemnie w mediach publicznych zdaje się być naturalnym kolejnym krokiem.

Z tego też względu traktuję tę rywalizację w kategoriach typowo marketingowych, choć nie ukrywam że z pewną ciekawością wyczekuję na jej wynik ;)

Jak sądzicie, Redmi zdoła prześcignąć urządzenie od Xiaomi? A może nie ma to dla Was najmniejszego znaczenia? ;) Dajcie znać w komentarzu.

źródło: GizmoChina

na zdjęciu głównym: Xiaomi Redmi Note 7, fot: własne