flagowiec Redmi z wysuwaną kamerką (fot. Weibo via @smartvenkat95)

Redmi zapowiada smartfon z wysuwaną kamerką. To będzie flagowiec

No i stało się: Redmi oficjalnie zaczęło zapowiadać zbliżającą się premierę swojego pierwszego flagowca. Producent kilka godzin temu opublikował film-teaser, który zdradza istotny szczegół na temat nadchodzącej nowości. Tego się nie spodziewaliśmy.

Już od kilku miesięcy wiemy, że Redmi pracuje nad swoim pierwszym flagowcem, który zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855. Aktualnie jest to najwydajniejszy SoC w ofercie amerykańskiego koncernu – składa się on z ośmiu rdzeni Kryo 485 i grafiki Adreno 640, a do jego produkcji wykorzystywany jest 7-nm proces technologiczny. Układ potrafi też obsługiwać sieć 5G, aczkolwiek niezbędne do tego jest zastosowanie modemu Qualcomm Snapdragon X50 – marka-córka Xiaomi najprawdopodobniej jednak nie zdecyduje się na taki krok.

Reklama

Redmi opublikowało pierwszą oficjalną zapowiedź swojego flagowca

Na oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Weibo marka opublikowała film-teaser, który jest pierwszą oficjalną zapowiedzią nadchodzącego flagowca. Wszystkie dotychczasowe doniesienia na jego temat pochodziły bowiem od głównego menedżera Redmi, Lu Weibinga.

Na zamieszczonym poniżej filmie Redmi najpierw wspomina trzy smartfony, Redmi 7, Redmi Note 7 i Redmi Note 7 Pro, a dopiero potem przechodzi do najważniejszego, czyli nadchodzącego flagowca. Producent nie pokazał go w pełnej krasie, ale jednocześnie zdradził jeden istotny szczegół, a mianowicie fakt, że kamerka do selfie i rozmów wideo ma się wysuwać z wnętrza obudowy.

Przy okazji można też zauważyć, że ramki dookoła wyświetlacza są dosyć wąskie.

Zastosowanie aparatu typu pop-up jest – przynajmniej dla mnie – niemałym zaskoczeniem, ponieważ już kilka tygodni temu w sieci pojawiły się doniesienia, że flagowiec Redmi zostanie wyposażony w wysuwaną kamerkę do selfie i rozmów wideo. Wówczas jednak marka je zdementowała, dając do zrozumienia, że smartfon będzie miał (raczej) wycięcie w ekranie.

Specyfikacja flagowca Redmi

Jak wspomniałem, Lu Weibing dość często wypowiadał się na temat przygotowywanego flagowca. Główny menedżer marki zdążył już zdradzić sporo informacji odnośnie tego smartfona. Dzięki temu wiadomo, że urządzenie zaoferuje (oprócz wysuwanej kamerki do selfie i rozmów wideo) moduł NFC, potrójny aparat główny na tyle, funkcję bezprzewodowego ładowania i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Lu Weibing zadeklarował również, że nadchodzący flagowiec ma być „królem pod względem stosunku ceny do wydajności”. W praktyce powinno to oznaczać, że smartfon będzie jeszcze tańszy niż Xiaomi Mi 9 – a to brzmi naprawdę obiecująco.

Premiera flagowca Redmi

W opublikowanej dziś zapowiedzi zbliżającej się premiery smartfona Redmi nie podało konkretnej daty, kiedy zaprezentuje swojego flagowca. Skoro jednak oficjalna machina ruszyła, to już wkrótce powinniśmy poznać termin debiutu tego urządzenia.

Źródło: Weibo przez @smartvenkat95