Cena flagowca Redmi ze Snapdragonem 855 ma być wybitnie atrakcyjna

Chociaż nikt poza Redmi jeszcze nie wie, kiedy marka zaprezentuje swojego pierwszego flagowca, to producent od kilku tygodni podgrzewa atmosferę wokół smartfona z procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Według najnowszych deklaracji, cena urządzenia ma być wybitnie atrakcyjna.

Reklama

Cena flagowca Redmi ze Snapdragonem 855

Przykład POCOPHONE F1 i Honora Play pokazał, że smartfon z topowym procesorem wcale nie musi kosztować kroci. Oczywiście w modelach tych producenci musieli pójść na niejeden kompromis, jednak dla użytkowników, dla których najważniejszy był stosunek ceny do wydajności, urządzenia te okazywały się praktycznie idealnym wyborem.

Reklama

Wiele wskazuje na to, że podobną drogą może podążyć Redmi, ponieważ według deklaracji Lu Weibinga, który stoi na czele marki, przygotowywany flagowiec z procesorem Qualcomm Snapdragon 855 ma być „królem pod względem stosunku ceny do wydajności”, a do tego oferować także „dłuższy czas pracy na pojedynczym ładowaniu”, „lepszy aparat” i „wyższy współczynnik screen-to-body”.

Biorąc pod uwagę fakt, że aktualnie najtańszym (przynajmniej w Polsce) smartfonem z topowym Snapdragonem jest Xiaomi Mi 9 (jego ceny w naszym kraju zaczynają się od 1899 złotych za wersję 6 GB/64 GB), nadchodzący flagowiec marki Redmi powinien kosztować o kilka stówek mniej. Jeśli tak faktycznie będzie, sprzęt ten może powtórzyć sukces, jaki odniósł POCOPHONE F1.

Specyfikacja flagowca Redmi

Przy okazji warto wspomnieć, że w sieci pojawiła się też rzekoma specyfikacja nadchodzącego smartfona, aczkolwiek na obecnym etapie należy do niej podchodzić z odpowiednią dawką dystansu, gdyż informacje te nie pochodzą z żadnego bardziej wiarygodnego źródła.

Według przywoływanych doniesień, flagowiec Redmi miałby zostać wyposażony w – oprócz procesora Qualcomm Snapdragon 855 – wyświetlacz o przekątnej 6,39 cala, proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli oraz 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Oprócz tego, na pokładzie urządzenia mają rzekomo znaleźć się potrójny aparat główny 48 Mpix + 8 Mpix + 13 Mpix i kamerka 32 Mpix.

Lu Weibing natomiast potwierdził, że flagowiec Redmi zostanie wyposażony z moduł NFC, potrójny aparat na panelu tylnym, wsparcie dla funkcji bezprzewodowego ładowania i 3,5 mm złącze słuchawkowe. GM marki zadeklarował też, że ramki dookoła wyświetlacza będą „bardzo wąskie”.

*Na zdjęciu tytułowym Redmi Note 7 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Bartka)

Źródło: Weibo dzięki GizmoChina; Weibo dzięki Slashleaks