Fitbit Sense

Fitbit prezentuje trzy nowe urządzenia. Gratka dla fanów dbania o zdrowie

Fitbit zaprezentował dzisiaj trzy nowe sprzęty: dwa smartwatche oraz opaskę. Jeden z nich ma wynieść kontrolę naszego zdrowia na jeszcze wyższy poziom niż dotychczas.

Reklama

Nowe premiery od firmy Fitbit

Dbanie o swoje zdrowie powinno być wartością ważną dla każdego człowieka. Regularne badania również, ponieważ bez zdrowego ciała i ducha ani rusz.

Amerykańska marka Fitbit chce nas w tym wspomóc, wypuszczając na rynek dwa nowe modele smartwatchy, które zawierają funkcje wspomagające kontrolę naszego ciała.

Fitbit Sense – smartwatch kontrolujący zdrowie

Pierwszą z nowości jest Fitbit Sense, który według firmy ma być jednym z najbardziej zaawansowanych smartwatchy na rynku, przynajmniej w kwestii funkcji nadzorujących nasze ciało.

Smart-zegarek ma zawierać w sobie wiele udogodnień dla osób dbających o zdrowie. Na pokładzie znajdziemy takie funkcje jak:

  • Zaawansowany, optyczny sensor pomiaru tętna
  • Sensory EDA (aktywność elektrodermalna) oraz EKG (elektrokardografia), które będą wysyłać wyniki do nowej aplikacji
  • Pomiar temperatury skóry
  • Pomiar oddechu
  • Zaawansowane funkcje kontroli snu

Wszystkie te funkcje mają wspomóc nas w kontroli swojego stresu, snu czy aktywności fizycznej i pomóc dobrać nam odpowiednie ćwiczenia i rozwiązania, aby zredukować negatywne skutki dla naszego organizmu. Co ciekawe, Fitbit Sense zostanie wyposażony w opcję, która potencjalnie ma nas ostrzec o możliwym zakażeniu wirusem COVID-19.

Co do kwestii technicznych, urządzenie to zostało wyposażone w ekran AMOLED, wspierający Always-on-Display, moduł GPS, NFC do płatności zbliżeniowych, WiFi, odporność na wodę do 50m oraz mikrofon do rozmów. Litowo-polimerowa bateria w tym smartwatchu ma wystarczyć na co najmniej 6 dni użytkowania. Będzie on obsługiwał także szybkie ładowanie. 12 minut doładowania ma wystarczyć na jeden pełny dzień pracy. Urządzenie będzie wspierało Google Assistant oraz Asystenta Alexa.

W zestawie znajdziemy zegarek Fitbit Sense, opaskę w jednym wzorze o dwóch rozmiarach, a także kabel do ładowania naszego smartwatcha. Dostępne będą 2 wersje kolorystyczne modelu: Carbon/Graphite oraz Lunar White/Soft Gold. Model Sense został wykonany ze stali nierdzewnej. Urządzenie zostało wycenione na 329.95$ (ok. 1227 zł).

Fitbit Versa 3 jako następca udanego poprzednika

Fitbit Versa 2 wyeliminował większość bolączek pierwszej generacji tego modelu, jednak dalej nie było to urządzenie w pełni kompletne. Teraz na rynek wchodzi jego następca, który ma jeszcze bardziej poprawić błędy poprzednich wersji.

Fitbit Versa 3, w stosunku do poprzednika, ma zostać usprawniony przez dodanie modułu GPS, głośnika oraz wsparcia dla Google Assistant. Pozostałe rzeczy pozostaną bez zmian lub będą zawierały ulepszenia, jak np. PurePulse 2.0. Ekranem ponownie będzie AMOLED z AoD. Zegarek obsłuży NFC oraz szybkie ładowanie, dokładnie takie samo jak w modelu Fitbit Sense.

Dodatkowo ujrzymy niewielkie zmiany w wyglądzie urządzenia, który ma się upodobnić do modelu Sense. Bateria w nowej wersji sprzętu także ma wytrzymać co najmniej 6 dni użytkowania.

Jeśli chodzi natomiast o funkcje wspomagające kontrole zdrowia, będzie ich trochę mniej niż w przypadku całkiem nowego smartwatcha. Nie zobaczymy tutaj np. sensorów EDA oraz EKG czy czujnika temperatury skóry. Natomiast będą dostępne podstawowe udogodnienia, takie jak np. pomiar tętna.

Do wyboru dostajemy 3 wersje kolorystyczne: Midnight/Soft Gold, Black/Black oraz Pink Clay/Soft Gold. Urządzenie zostało wykonane z aluminium i zostało wycenione na 229.95$ (ok. 855 zł), czyli o 100€ mniej od modelu Sense.

Opaska Fitbit Inspire 2 zapewni nowe funkcje fitness

Druga generacja modelu Fitbit Inspire idzie za ciosem i dostarcza zupełnie nowe udogodnienia dla jej zwolenników. Nowe zaawansowane funkcje, takie jak Active Zone Minutes, ułatwią kontrolę naszych osiągów dot. redukcji tkanki tłuszczowej czy kontroli rytmu pracy serca.

Dodatkowo zauważymy tu odświeżony, smuklejszy design oraz jaśniejszy ekran i wydłużenie czasu pracy na baterii do 10 dni. Zestaw predefiniowanych 20 zestawów ćwiczeń ma zoptymalizować naszą pracę i trud włożony w osiągnięcie wymarzonej masy ciała.

Fitbit Inspire 2 ma być dostępny w 3 wersjach kolorystycznych: Black, Lunar White oraz Desert Rose. Cena urządzenia ma wynieść 99.95$ (ok. 371 zł).