Huawei Watch GT 2 Pro naładujemy nieco inaczej niż poprzednie zegarki marki

Nowy smartwatch Huawei pojawia się w coraz większej liczbie baz firm certyfikujących. Tym razem informacje ze zbioru danych FCC oraz SIRIM sygnalizują obecność ładowania bezprzewodowego z mocą 10 W.

Reklama

Huawei Watch GT 2 Pro ma być ładowany bezprzewodowo

Następca modeli Watch GT 2 oraz Watch GT 2e zbliża się wielkimi krokami. Wcześniej został odkryty w bazie EEC, a teraz dodatkowe informacje pojawiły się w danych od FCC oraz SIRIM. Urządzenie zostało opatrzone numerem VID-B19, który ma należeć właśnie do Huawei Watch GT 2 Pro.

Zgromadzone dotychczas informacje mówią, że nowy, inteligentny zegarek od Huawei ma mieć baterię o pojemności 455 mAh, czyli dokładnie takiej samej, jak w przypadku Huawei Watch GT 2e oraz Huawei Watch GT 2, która w recenzjach była bardzo zachwalana.

Różnica natomiast pojawia się w rodzaju ładowania. Huawei Watch GT 2 Pro ma zaoferować możliwość ładowania bezprzewodowego z mocą 10 W poprzez dołączoną do zestawu ładowarkę. Według doniesień, Huawei podobno zrezygnuje z zasilacza, który był dołączany do poprzedników i zastąpi go całkiem nowym, bez wystających pinów. Oczywiście ładowarka ma być zasilana przewodem USB-C.

Huawei Watch GT 2 Pro ma mieć premierę razem z serią Mate 40

Według informacji portalu GizChina, Huawei planuje zaprezentować nowy smartwatch na tej samej konferencji, na której pokaże światu nową serię flagowych smartfonów, Huawei Mate 40. Mówi się, że odbędzie się ona w październiku.

Taki scenariusz jest o tyle prawdopodobny, że w zeszłym roku na konferencji we wrześniu, obok serii Huawei Mate 30, pojawił się także inteligentny zegarek, Huawei Watch GT 2. Teraz ma mieć miejsce podobna sytuacja, tylko z modelem Huawei Watch GT 2 Pro.

Polecamy również: