opaski fitness Fitbit Inspire i Fitbit Inspire HR (fot. Fitbit)

Fitbit zaprezentował dwie nowe opaski fitness, Inspire i Inspire HR, ale nie będzie ich można tak po prostu kupić

Fitbit zaprezentował pierwsze w tym roku nowości: opaski fitness Inspire i Inspire HR. W ich przypadku producent zdecydował się jednak na dość niecodzienny model dystrybucji – nie będzie można po prostu pójść do sklepu i ich kupić.

Opaski fitness Inspire i Inspire HR pod wieloma względami są do siebie bardzo podobne. Obie potrafią monitorować aktywność fizyczną użytkownika i jego sen, liczyć spalone kalorie i przypominać o konieczności ruszenia się z miejsca, aby rozprostować kości. Urządzenia mogą także przekazywać powiadomienia z aplikacji zainstalowanych na sparowanym smartfonie oraz powiadamiać o przychodzących połączeniach i SMS-ach.

Reklama

Opaski fitness Inspire i Inspire HR są wodoszczelne (producent deklaruje odporność na wnikanie wody przy zanurzeniu na głębokości do maksymalnie 50 metrów) i mogą pracować na pojedynczym ładowaniu do 5 dni. Oba modele wyposażono także w dotykowy wyświetlacz z intuicyjnym interfejsem.

Fitbit nie bez powodu wypuścił jednak dwie wersje tej opaski. Model Inspire HR wyposażono dodatkowo w pulsometr z opcją całodobowego pomiaru pulsu, funkcję rozpoznawania poszczególnych faz snu oraz możliwość pomiaru szybkości i odległości w czasie rzeczywistym (aczkolwiek tutaj wymagane jest połączenie ze smartfonem z włączonym GPS-em).

Fitbit Inspire HR oferuje także 15 trybów ćwiczeń opartych na ustalonych wcześniej przez użytkownika celach i monitorowanie poziomu intensywności treningu cardio.

Opaski fitness Inspire i Inspire HR nie trafią do regularnej sprzedaży w sklepach. Urządzenia będą dostępne wyłącznie w ramach programu Fitbit Health Solutions u wybranych partnerów, z którymi współpracuje Fitbit. Z tego powodu producent nie podał sugerowanych cen nowych modeli.

Źródło: Fitbit dzięki Wearable