(fot. Tabletowo.pl)

Files by Google ma już 100 mln użytkowników i właśnie dostaje Dark Mode

Google sukcesywnie wdraża ciemny motyw do kolejnych aplikacji, aby jak najlepiej przygotować się do premiery Androida Q. Najbliższe duże wydania wprowadza bowiem wyczekiwany Dark Mode. Do listy apek, które pozwalają pozbyć się nadmiaru białego tła i jaskrawych kolorów, dołącza właśnie Files by Google.

Reklama

Aplikacja Files by Google okazała się hitem

Google na oficjalnym blogu pochwaliło się, że menedżer plików Files by Google ma miesięcznie 100 mln użytkowników. Mają oni korzystać z tej aplikacji do zwalniania miejsca na smartfonie, a także do zarządzania trzymanymi nań plikami.

Co ciekawe, aplikacja powstała z myślą o użytkownikach słabszych urządzeń, które często zapewniają dość skromną przestrzeń na pliki. Celem było dostarczenie prostego i wygodnego narzędzia do usuwania już niepotrzebnych danych. Aplikacja szybko znalazła jednak fanów wśród wielu właścicieli smartfonów z Androidem, nie tylko osób posiadających model z niższej półki.

Jak podaje Google, Files by Google na całym świecie zwalnia około 8 GB danych w ciągu każdej sekundy. Trzeba przyznać, że to naprawdę imponujący wynik, który odpowiada ponad 2000 zdjęć.

Files by Google z paczką nowości

Google pochwaliło się także nowymi funkcjami, które w ciągu najbliższych dni trafią do wszystkich użytkowników tego menedżera plików. Pierwszą dużą zmianą jest wdrożenie ciemnego motywu, który powinien zapewnić bardziej komfortowe używanie apki nocą, a także może pozytywnie wpłynąć na czas pracy na akumulatorze.

(fot. Google)

Druga nowość dotyczy wbudowanego odtwarzacza plików audio. Otrzymał on bowiem nowe przyciski, takie jak Pomiń, Przewiń do tyłu i Przewiń do przodu. Powinno to pozwolić na sprawniejsze poruszanie się pomiędzy lokalnie zgromadzoną biblioteką muzyki.

(fot. Google)

Google podaje, że zmiany powinny trafić do wszystkich w ciągu kilku najbliższych dni. Jeśli więc jeszcze nie widzisz aktualizacji, to pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Coraz więcej aplikacji Google z Dark Mode

Ciemny motyw pojawił się ostatnio także w innych aplikacjach Google. Dark Mode można już włączyć m.in. w przeglądarce Chrome, Notatkach Keep, Kalendarzu czy oficjalnej apce YouTube’a. Niebawem do grona aplikacji z ciemnym motywem powinny dołączyć kolejne pozycje.

źródło: Google