(fot. Facebook)

Messenger wprowadza limit przekazywania wiadomości. Ma to poprawić bezpieczeństwo

Facebook rozpoczął wdrażenie nowej funkcji w Messengerze, która ograniczy możliwość wielokrotnego przekazywania wiadomości na platformie.

Tylko do pięciu osób lub grup naraz

Messenger, wzorem WhatsAppa, otrzymał nowe ograniczenia. Jak informuje Facebook we wpisie na oficjalnym blogu, komunikator nie pozwoli już na jednoczesne przekazanie wiadomości do więcej niż pięciu osób lub grup.

Oczywiście wciąż tekst, link lub zdjęcie można przesłać dalej do większej grupy osób, ale teraz musi odbywać się to etapami. Wybieramy pięciu znajomych i klikamy wyślij, następnie proces powtarzamy, aż do momentu przekazania wiadomości do docelowego grona osób.

Facebook Messenger – limity.
Messenger z nowymi ograniczeniami. Wiadomość można przekazać do pięciu osób naraz. (fot. Facebook)

Wprowadzone ograniczenia mają poprawić poziom bezpieczeństwa użytkowników, a także skutecznie przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji. Głównym celem jest walka z dezinformacją i szkodliwymi treściami, które dotyczą pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19.

Nowość jest już udostępniania, aczkolwiek nie trafiła jeszcze do wszystkich użytkowników Messengera. Cały proces jest bowiem przeprowadzany stopniowo. W związku z tym, część osób nadal może przekazać wiadomość do większej grupy znajomych, nie trafiając na ograniczenia.

Messenger ma być bezpieczniejszą platformą

Facebook wyraźnie zaznacza, że popularny komunikator jest obecnie rozwijany w kierunku, który ma zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, a także ich zaufanie do całej platformy.

Serwis społecznościowy Marka Zuckerbega, przy okazji opisu nowej funkcji, pochwalił się rozwiązaniami, które podnoszą jakość komunikatora. Wśród nich znajdują się m.in. powiadomienia o bezpieczeństwie, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a także wdrożone w tym roku łatwiejsze sposoby blokowania i zgłaszania niechcianych wiadomości. Warto dodać, że niedawno aplikacja otrzymała funkcję App Lock i nauczyła się obsługi Face ID, aby dodatkowo chronić prywatne dane i rozmowy na urządzrniach z iOS.

Ponadto, Facebook prowadzi ostatnio prace, aby zintegrować wszystkie swoje najpopularniejsze usługi. Dowiedzieliśmy się, że Messenger zastąpi bezpośrednie wiadomości na Instagramie, a także pozwoli na wymianę wiadomości z użytkowikami WhatsAppa. Co więcej, aplikacja ostatnio upodobniła się do polskiego komunikatora Gadu Gadu.