Spełnia się wielki sen Zuckerberga: funkcje z Messengera już dziś w Instagramie

Facebook, właściciel Messengera i Instagrama ma w planie zarobić jeszcze więcej pieniędzy pomóc użytkownikom tych platform w sprawniejszym zarzadzaniu wiadomościami prywatnymi. Dlatego część funkcji znanych z komunikatora Messenger trafi teraz do Instagrama.

Messenger w Instagramie

Tak najkrócej można by określić zmiany, na jakie muszą przygotować się użytkownicy Instagrama. Facebook na swoim blogu wyjaśnia, jak daleko zakrojone są to modyfikacje.

Nowy sposób przesyłania wiadomości na Instagramie żegna się z prostotą i ograniczonymi funkcjami. Czaty zostaną teraz zalane przez mnóstwo drobiazgów znanych z Messengera. Firma podkreśla jednak, że aktualizacja nie polega na scaleniu konta na Facebooku z Instagramem, ani na współdzielonych skrzynkach odbiorczych. Jednak umożliwi użytkownikom Facebooka na dotarcie do osób z Instagrama i odwrotnie.

Na przykład, bezpośrednio w apce Instagrama będziemy mogli wyszukać osoby, które z tego serwisu nie korzystają, ale mają konto na FB. Podobnie w drugą stronę – jeśli ktoś „nie lubi się” z Messengerem, a jest aktywny na Instagramie, to znajomi będą mogli go znaleźć, przeszukując komunikator. Oczywiście będzie można wyłączyć taką opcję, jeśli nie chcemy, by nasze prawdziwe nazwisko było połączone z fantazyjnym alter ego z Instagrama.

Kolory, animacje, dużo animacji

Instagram Direct przeżyje małą rewolucję funkcjonalno-wizualną. Tak jak dotąd osobista skrzynka odbiorcza serwisu nie grzeszyła dodatkowymi funkcjami, tak teraz:

  • będzie można ustawić czat w tryb automatycznego znikania wiadomości
  • pojawią się nowe reakcje, animacje i naklejki selfie
  • łatwo zmienimy tło czatu
  • obejrzymy wybrane klipy wideo wspólnie ze znajomymi
  • zacytujemy dowolną wiadomość
Wspólne oglądanie wideo, naklejki selfie i tryb automatycznego znikania wiadomości w Instagramie

Oprócz powyższego, Instagram zyska bardziej rozbudowane narzędzia do zgłaszania nękania i innych szkodliwych zachowań, wyjęte wprost z Messengera.

Jak na razie, nowe funkcje udostępniane są stopniowo – obecnie trafiają do użytkowników Instagrama i Messengera w kilku niewymienionych z nazwy krajów, po czym zostaną odblokowane globalnie.