Reklama
(fot. Facebook)

Facebook Watch Together, czyli wspólne oglądanie filmów na Messengerze

Facebook ogłosił wprowadzenie funkcji Watch Together. W założeniach ma ona umożliwić wspólne oglądania filmów z rodziną lub znajomymi. Powinna ona sprawdzić się zwłaszcza teraz, podczas trwającej globalnej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Reklama

Wspólne oglądanie filmów bez wychodzenia z domu

Największy serwis społecznościowy od dłuższego czasu zazdrości największej platformie z materiałami wideo, jaką jest YouTube. Facebook posiada bowiem własną sekcję wideo Watch i ciągle szuka sposobów na zwiększenie jej popularności.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że na platformie pojawią się oficjalne teledyski. Natomiast teraz, imperium Marka Zuckerberga stara się wypromować koncepcję zdalnego oglądania filmów.

Facebook Watch Together.
(fot. Facebook)

Funkcja Watch Together dostępna jest podczas połączeń wideo i jak zaznacza sama firma, ma zapewnić możliwość wspólnego przeżywania filmów – nawet w sytuacjach, gdy użytkownicy nie mogą się spotkać.

Facebook ma nadzieję, że nowość spotka się z dużym zainteresowaniem. W końcu, połączenia wideo na Messengerze w ciągu ostatnich miesięcy cieszyły się dużą popularnością – około 150 mln połączeń każdego dnia. Ponadto, użytkownicy za pomocą komunikatora codziennie wysyłają do siebie około 200 mln materiałów wideo.

Facebook Watch Together.
(fot. Facebook)

W celu skorzystania z Watch Together, należy rozpocząć połączenie wideo lub stworzyć pokój w ramach Messenger Rooms. Następnie wystarczy wykonać gest pociągnięcia do góry, aby uzyskać dostęp do sekcji Watch Together. Teraz pozostaje tylko wybranie interesującego nas filmu.

Watch Together to nie tylko śmieszne filmiki

Znaczna większość materiałów dostępnych na platformie Facebook Watch to proste, zazwyczaj krótkie nagrania – miliony podobnych treści znajdziemy na YouTube, a będzie ich jeszcze więcej po globalnej premierze YouTube Shorts.

W wybranych regionach, Facebook udostępnia jednak różne produkcje filmowe, seriale i inne programy telewizyjne. Na Facebook Watch można znaleźć m.in. Fruitvale Station, Blair Witch czy serial Community. Przy takich treściach, funkcja Watch Together faktycznie może okazać się interesującą propozycją, pozwalającą urozmaicić oglądanie ulubionych filmów czy seriali, gdy musimy zostać w domu.

Niestety, w Polsce biblioteka oferowana przez Facebooka wygląda znacznie bardziej ubogo. Cóż, może kiedyś się to zmieni. Tymczasem, opisywana funkcja Watch Together jest powoli wdrażana w aplikacji Messenger, zarówno w wersji na Androida, jak i iOS.