Apple Watch Series 4 LTE z eSIM trafił do oferty Orange. Jest odrobinę taniej niż w sklepie Apple

Smartwatch z eSIM to spora wygoda. Tego typu sprzęt jest idealny na przykład do biegania – gdy musimy polegać na transmisji strumieniowej podczas słuchania muzyki, a ciągnięcie ze sobą smartfona jest nieporęczne. Zastępuje też tymczasowo smartfon – bez połączenia z nim może przesyłać wiadomości czy odbierać połączenia telefoniczne. Zgodnie z zapowiedziami, Apple Watch Series 4 LTE z eSIM wylądował dziś w sklepie Orange.

By skorzystać z eSIM w Orange dla Apple Watcha z LTE, trzeba wybrać nową usługę „Ekstra karta eSIM”. Przez pierwsze pół roku można korzystać z niej bezpłatnie w ramach promocji „Mój pierwszy eSIM”. Po tym czasie zapłacimy za nią 9 zł na miesiąc. Każda kolejna aktywowana karta kosztuje na początek 5 zł (za aktywację) i 9 zł/mies. Można aktywować maksymalnie 4 karty eSIM, przypisane do różnych urządzeń.

W Orange kupimy zegarek Apple Watch Series 4 LTE na trzy podstawowe sposoby: bez abonamentu, bez abonamentu na raty oraz z nim. Ceny bez miesięcznych opłat abonamentowych przedstawiają się następująco:

  • 2319 zł za wersję z kopertą 40 mm
  • 2449 zł za wersję z kopertą 44 mm

W tym pierwszym wypadku wydamy 30 zł mniej niż gdybyśmy mieli kupić sprzęt w sklepie Apple, gdzie za wersję 40 mm trzeba zapłacić 2349 zł.

Inną opcją jest zakup Apple Watcha 4 LTE razem z abonamentem. W planie za 50 zł/mies. sytuacja wygląda tak:

  • wersja z kopertą 40 mm kosztuje 249 zł i spłacamy go w 24 ratach po 83 zł, więc w sumie zapłacimy 2241 zł
  • wersja z kopertą 44 mm kosztuje 299 zł i spłacamy go w 24 ratach po 87,99 zł, więc w sumie zapłacimy 2410,76 zł

Jak widać, w obu przypadkach sam smartwatch wychodzi nieco taniej niż przy zakupie bez abonamentu, ale trzeba pamiętać, że raty w Orange są przeznaczone dla klientów sieci. Doliczając do tego półtora roku usługi „Ekstra karta eSIM”, trzeba liczyć się z wyższymi kosztami finalnymi.

Ale za to jaka wygoda… ;)

eSIM w smart-zegarkach już dostępne – Orange zaczyna od Galaxy Watch LTE

źródło: Orange dzięki AntyWeb