Rok 2020 dla Epic Games Store był wyjątkowo łaskawy. Konkurent Steama cieszy się ogromną popularnością

Gdy Epic Games Store dopiero debiutował na rynku, to mało kto wierzył, że z czasem ta niepozorna aplikacja może stać się poważnym konkurentem dla Steama. Dziś, po rozdaniu grupo ponad 100 darmowych gier, Epic Games Store stał się dla wielu graczy codziennością — co potwierdzają liczby. Ogromne liczby.

Epic Games Store: Rok 2020 w liczbach

Firma Epic Games opublikowała swoje podsumowanie roku 2020 – twórcy Fortnite mogą być z podanych wyników bardzo zadowoleni. W sumie aplikacja przekroczyła już ponad 160 milinów zarejestrowanych kont, a łącznie gracze wydali w sklepie Epica aż 700 milionów dolarów!

Ciekawie prezentuje się też kwestia cyklicznie rozdawanych gier od Epica. W sumie udostępniono aż 103 darmowe tytuły o łącznej wartości 2 407 dolarów, a średnia ocen tychże gier w serwisie OpenCritic wynosi 77%. W sumie gracze przypisali ponad 749 milionów darmowych gier do swych kont!

Najpopularniejszymi grami 2020 zostały: Fortnite, Assassins Creed Valhalla, SnowRunner, Satisfactory, Borderlands 3, Rocket League, Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, GTA V, Rouge Company i GodFall. Zaskakuje więc ilość płatnych gier w tym zestawieniu – pewny byłem, że ranking zdominują najpopularniejsze „darmówki” od Epica.

Epic Games zanotowało też ogromne przyrosty w social mediach — królując przede wszystkim na Instagramie, gdzie łączna liczba obserwujących wynosi 5,5 miliona użytkowników! Jest to przyrost o aż 137%. Również i na Twiterze i Facebooku zanotowano spore wzrosty obserwujących.

Pełną grafikę z podsumowaniem 2020 roku w Epic Games Store możecie obejrzeć poniżej:

Epic Games Store podsumowanie 2020 roku

Przy okazji warto wspomnieć, że obecnie w sklepie możecie przypisać sobie do konta kolejną darmową grę. W tym tygodniu wybór padł na ciekawą metroidvanię o tytule Dandara: Trials of Fear Edition — grę odpalicie zarówno na komputerach z Windowsem, jak i MacOS.

Jakie plany na 2021?

Firma pochwaliła się również swoimi planami na przyszłość, Epic Games Store nadal będzie aktywnie wspierany. Twórcy już teraz pracują nad usprawnieniami dla listy życzeń czy wsparciem dla różnych profili graczy.

Mnie jednak najbardziej cieszy zapowiedź wdrożenia systemu osiągnięć do Epic Games Store. Bez dwóch zdań achievementy są tym, czego najbardziej brakuje mi w obecnej aplikacji sklepu.