Epic Games Store

Epic Games Store teraz z płatnościami Play

Miłośnicy gier komputerowych, będący jednocześnie klientami operatora Play, właśnie otrzymali powód do radości – sieć umożliwiła płatności za zakupy w sklepie za jej pośrednictwem.

Dodaj do rachunku, odejmij z konta prepaid

Interesujące, często bezkonkurencyjne oferty sprzedaży gier komputerowych oraz wielka popularność Fortnite sprawiły, że Epic Games Store bardzo szybko stał się jednym z większych sklepów sprzedających gry w dystrybucji cyfrowej. Również w Polsce bardzo polubiliśmy robienie zakupów w tym miejscu, dlatego operator sieci Play przygotował odpowiednią ofertę dla swoich klientów – od teraz mogą oni płacić za zakupy przy pomocy płatności Play, dostępnych zarówno dla klientów ofert abonamentowych, jak i prepaid.

Play Epic Games Store
fot. Play

W przypadku abonamentów, płatność za zawartość kupioną w Epic Games Store zostanie doliczona do najbliższej faktury. Użytkownicy ofert na kartę mogą rozliczyć ją ze środków zgromadzonych na koncie, dlatego warto pamiętać, przed zakupem, by saldo przewyższało kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na zakup dóbr cyfrowych.

Aby kupić w ten sposób grę, należy spośród dostępnych metod płatności wybrać PLAY, następnie podać numer telefonu i kliknąć „wyślij kod PIN”. Po weryfikacji nastąpi dodanie numeru Play w sklepie Epic Games Store jako źródła płatności i będzie można zatwierdzić zakup.

Płatności Play: limity dla bezpieczeństwa klientów

Z uwagi na bezpieczeństwo środków zgromadzonych przez klientów, metoda płatności obwarowana jest kilkoma limitami. Zakupy realizowane są w ramach indywidualnego limitu sięgającego 800 złotych. Nie można jednak kupować gier droższych niż 50 euro (ok. 212 zł).

Play Epic Games Store
fot. Play

Przykładowe oferty – Epic Coupon

Korzystając z płatności oferowanych przez sieć Play obowiązuje oferta Epic Coupon, w ramach której pierwszy zakup gry o wartości powyżej 59,99 zł zostanie objęty zniżką 40 zł. Co istotne, kupon łączy się z wyprzedażami trwającymi w sklepie. Obecnie, przykładowe ceny popularnych gier, po zastosowaniu rabatów, prezentują się następująco:

  • Rainbow Six Siege: 39,90 zł,
  • Mount & Blade II: Bannerlord: 103,99 zł,
  • Snowrunner: 87,99 zł,
  • Grand Theft Auto 5: 89,99 zł.