Rocket League przejdzie na model Free to Play… w Epic Games Store

Niczym zaskakującym nie jest fakt, że niektóre gry są tworzone z myślą o płatnym modelu biznesowym, inne zaś z góry zakładają, że wszyscy będą mogli pograć w nie za darmo. Z pewnym zainteresowaniem spoglądam zawsze na gry, które nagle przechodzą na model Free to Play. Zwłaszcza, kiedy przy okazji „przeskakują” ze Steam do Epic Games Store – taki los czeka Rocket League.

Na osi czasu Rocket League można by było wyróżnić kilka kamieni milowych. Warto byłoby wspomnieć o tym, że choć gra miała premierę w 2015 roku, to dopiero wraz początkiem roku 2019 Sony zezwoliło na pełnoprawną funkcję cross-play.

Rocket League i Epic Games Store, czyli ponad roczny romans

Już w maju tego roku informowaliśmy Was, że Psyonix został przejęty przez Epic Games. W tamtej nie chwili nie miało to w zasadzie żadnego wpływu na graczy. Ba, Rocket League po prostu pozostał dostępny na platformie Steam – choć mówiło się, że jeszcze pod koniec ubiegłego roku trafi do Epic Games Store.

Początki modelu Free to Play

Od jakiegoś czasu coś ewidentnie się kroiło. W styczniu zostaliśmy poinformowani, że Rocket League nie będzie dłużej wspierany na urządzeniach z systemami Linux oraz macOS. A teraz będzie już tylko ciekawiej. Latem tego roku gra przejdzie na model Free to Play, znikając tym samym z platformy Steam.

Warto nadmienić, że przy okazji zmiany biznesowego podejścia do gry, sporo powinno zmienić się także na płaszczyźnie samej rozgrywki – a w każdym razie tak zapewnia Epic Games Store. Epic Games Store, bo to właśnie tam zostanie przeniesiony Rocket League.

A co ze starymi graczami? Ci, którzy wykupili grę otrzymają status Legacy, który zawiera wszystkie wydane wcześniej DLC, tytuł Est. 20XX (gdzie iksy zostaną zastąpione odpowiednimi cyframi tak, aby powstał rok zakupienia gry przez danego gracza), ulepszenia pospolitych przedmiotów, złoty Cosmos Boost, koła Dieci-Oro oraz baner Huntress Player.

Rocket League w Steam
Rocket League kosztuje aktualnie 71,99 złotych (źródło: Steam)

Co ciekawe – Ci, którzy grali w Rocket League przed oficjalnym ogłoszeniem letniej aktualizacji otrzymają również Faded Cosmos Boost. Niemniej, musicie uzbroić się w odrobinę cierpliwości – dopiero po przejściu gry na model Free to Play. Jeszcze tego lata, więc czasu już niewiele.