Epic Games Store Enter the Gungeon

Tego się nie spodziewałem – jedna z najlepszych gier niezależnych ostatnich lat dostępna za darmo!

Raczej wszyscy jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że Epic Games potrafi nas zaskoczyć. I nie mówię tu tylko o ostatniej głośnej sprawie z Fortnite, a także sklepami Google Play i App Store, ale i o rozdawanych co tydzień za darmo grach. Co chwila firma ta zaskakuje jakimś bezpłatnym tytułem, jak chociażby GTA V czy premierowe A Total War Saga: TROY. Dziś pora na nieco mniejszy tytuł, jednak równie dobry.

Reklama

Enter the Gungeon

Świetny humor, dopracowana w każdym calu rozgrywka, masa zawartości i ładna, stylizowana grafika. To właśnie Enter the Gungeon, gra studia Dodge Roll, która kilka lat temu podbiła cały świat. I nie jest w tym nic dziwnego, bo ta wybuchowa mieszanka musiała spodobać się graczom.

Ja sam Enter the Gungeon kupiłem niedawno na Nintendo Switch i do tej pory co wieczór odpalam sobie tę grę na kilka lub czasem kilkanaście minut. I nadal bawię się wyśmienicie — fani takich gier, jak The Binding of Isaac czy innych roguelików z pewnością „wsiąkną” w Enter the Gungeon na długie godziny.

God’s Trigger

Na Enter the Gungeon hojność Epic Games się jednak nie kończy, bo do naszych kont możemy jeszcze przypisać God’s Trigger. Gra może i nieco mniej interesująca oraz gorzej oceniana, ale nadal warta zagrania – i to wcale nie dlatego, że darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby.

God’s Trigger to również roguelik z widokiem z góry, w którym trochę postrzelamy, ale też pobiegamy nieco z bronią białą. Dość grywalne, tym bardziej w trybie współpracy.

W obydwu wymienionych wyżej grach znajdziemy polskie napisy. W przypadku Enter the Gungeon grę zainstalujemy nie tylko na komputerach z systemem Windows, ale i na Macu.

Enter the Gungeon i God’s Trigger możecie pobrać ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Produkcje te będą dostępne za darmo do 27 sierpnia 2020 roku. Tego dnia, o godzinie 17:00, zostaną udostępnione kolejne darmowe tytuły.

Oprócz wspomnianych dwóch gier, zgodnie z zapowiedziami udostępniono też trzeci epizod 3 out of 10, o którym więcej informacji znajdziecie na Tabletowo.

Polecamy również: