Epic Games Store Enter the Gungeon

Tego się nie spodziewałem – jedna z najlepszych gier niezależnych ostatnich lat dostępna za darmo!

Raczej wszyscy jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że Epic Games potrafi nas zaskoczyć. I nie mówię tu tylko o ostatniej głośnej sprawie z Fortnite, a także sklepami Google Play i App Store, ale i o rozdawanych co tydzień za darmo grach. Co chwila firma ta zaskakuje jakimś bezpłatnym tytułem, jak chociażby GTA V czy premierowe A Total War Saga: TROY. Dziś pora na nieco mniejszy tytuł, jednak równie dobry.

Reklama

Enter the Gungeon

Świetny humor, dopracowana w każdym calu rozgrywka, masa zawartości i ładna, stylizowana grafika. To właśnie Enter the Gungeon, gra studia Dodge Roll, która kilka lat temu podbiła cały świat. I nie jest w tym nic dziwnego, bo ta wybuchowa mieszanka musiała spodobać się graczom.

Ja sam Enter the Gungeon kupiłem niedawno na Nintendo Switch i do tej pory co wieczór odpalam sobie tę grę na kilka lub czasem kilkanaście minut. I nadal bawię się wyśmienicie — fani takich gier, jak The Binding of Isaac czy innych roguelików z pewnością „wsiąkną” w Enter the Gungeon na długie godziny.

Reklama

God’s Trigger

Na Enter the Gungeon hojność Epic Games się jednak nie kończy, bo do naszych kont możemy jeszcze przypisać God’s Trigger. Gra może i nieco mniej interesująca oraz gorzej oceniana, ale nadal warta zagrania – i to wcale nie dlatego, że darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby.

God’s Trigger to również roguelik z widokiem z góry, w którym trochę postrzelamy, ale też pobiegamy nieco z bronią białą. Dość grywalne, tym bardziej w trybie współpracy.

W obydwu wymienionych wyżej grach znajdziemy polskie napisy. W przypadku Enter the Gungeon grę zainstalujemy nie tylko na komputerach z systemem Windows, ale i na Macu.

Enter the Gungeon i God’s Trigger możecie pobrać ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Produkcje te będą dostępne za darmo do 27 sierpnia 2020 roku. Tego dnia, o godzinie 17:00, zostaną udostępnione kolejne darmowe tytuły.

Oprócz wspomnianych dwóch gier, zgodnie z zapowiedziami udostępniono też trzeci epizod 3 out of 10, o którym więcej informacji znajdziecie na Tabletowo.

Polecamy również:

Reklama