Wilmot’s Warehouse za darmo w Epic Games Store

Skromnie i grywalne. Wilmot’s Warehouse za darmo + nieoczekiwany prezent od Epic Games Store

Mamy czwartek, a to oznacza jedno – dostępna jest kolejna darmowa gra od Epic Games Store. Tym razem Epic postanowił nas dodatkowo nieco zaskoczyć, bo oprócz wcześniej zapowiadanego Wilmot’s Warehouse, do naszych rąk trafia również pierwszy epizod gry 3 out of 10.

W zeszłym tygodniu do kont Epic Games Store mogliśmy przypisać aż trzy gry: Superbrothers: Sword & Sworcery EP, Barony i 20XX. Tym razem ograć darmowe tytuły będzie łatwiej, bo Epic postawił na dwie produkcje – Wilmot’s Warehouse, czyli wielokrotnie nagradzaną niezależną grę logiczną i pierwszy epizod 3 out of 10, tj. pierwszego sitcomu w formie gry wideo!

Wilmot’s Warehouse

Najprościej tytuł ten opisać jako grę logiczną, w której naszym głównym zadaniem jest utrzymywanie magazynu we względnym porządku i sprawne zarządzanie nim poprzez odpowiednie przyjmowanie dostaw i prawidłowe umiejscawianie towarów. Produkcja ta miała swoją premierę zaledwie rok temu, a ponadto za tym projektem stoi jedynie dwóch autorów: Hollow Ponds i Richard Hogg.

Do plusów tej gry można zaliczyć lokalną kooperację na podzielonym ekranie, a także oryginalną oprawę graficzną, którą trudno pomylić z jakimkolwiek innym tytułem. Jeśli zaś chodzi o muzykę, to tu posłużę się opisem z zakładki gry: „Wykwintna muzyka elektroniczna do słuchania podczas podejmowania ważkich decyzji jak ta, czy kalosze pasują do sekcji obuwia, czy też do parasoli”. Brzmi zachęcająco.

Minimalne wymagania Wilmot’s Warehouse prezentują się następująco:

System operacyjny:Windows 7
Procesor:AMD Athlon Dual Core 64 X2 6400+ z 3,2 GHz lub Intel Core2 Duo E8400 z 3,0 GHz
Pamięć:1 GB
Karta graficzna:9800 GTX, Radeon HD 5850
Miejsce na dysku:100 MB

Wilmot’s Warehouse nie oferuje polskich napisów, ale za to odpalimy tę grę zarówno na PC, jak i na komputerach z system MacOS.

Wilmot’s Warehouse możecie pobrać ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Dodatkowo Epic udostępnił jeszcze jedną, wcześniej niezapowiadaną grę – 3 out of 10, EP 1: „Welcome To Shovelworks”. Jest to pierwszy epizod komediowej gry przygodowej od studia Terrible Posture Games, Inc. w którym wcielamy się w Midge’a, nowego animatora w firmie zajmującej się tworzeniem gier komputerowych.

Co ciekawe, cały „sezon” tego interaktywnego sitcomu zostanie udostępniony w Epic Games Store za darmo. Każdy kolejny epizod będzie pojawiać się co tydzień, wraz z innymi grami. Niestety, 3 out of 10 na razie jest dostępne tylko w języku angielskim.

Gry można dopisać do konta za darmo do 13 sierpnia 2020 roku. Tego dnia, o godzinie 17:00, zostaną udostępnione kolejne darmowe tytuły: Remnant: From the Ashes i The Alto Collection.

Polecamy również: