To się dzieje naprawdę: GTA V za darmo w Epic Games Store!

Epic Games Store umożliwiał ostatnio pobranie za darmo pomniejszych gier niezależnych, co nie zwiastowało dzisiejszego trzęsienia ziemi. Dzięki wiarygodnym przeciekom wiemy już, że następną grą udostępnioną bezpłatnie będzie GTA V!

Seria Grand Theft Auto od zawsze wyznaczała kierunek branży gamingowej. Piąta odsłona serii to jeden z najlepiej sprzedających się tytułów wszech czasów, uwielbiana przez fanów mobilnej rozrywki na całym świecie. To brzmi nieprawdopodobnie, ale tę uznaną grę będzie można pobrać dzisiejszego popołudnia kompletnie za darmo ze sklepu Epic Games Store.

GTA V na Epic Games Store za darmo

To, że GTA V będzie udostępnione za darmo, wiemy w gruncie rzeczy od samego sklepu Epic Games. Na twitterowym profilu firmy pojawiła się wiadomość, która nie pozostawia żadnych wątpliwości wobec tego, że w wirtualnym Los Santos zagości dziś ogromny tłum graczy.

Co prawda tweet został usunięty z profilu, ale zapobiegawczy fani nie mogli przepuścić takiej okazji i udokumentowali jego istnienie. Oczywiście nie omieszkali też ponownie umieścić go w sieci. W ten sposób wiemy już, że dziś o godzinie 17:00 będziemy mogli legalnie pobierać GTA V, nie wydając na to ani grosza.

Ciekawe, czy serwery EGS wytrzymają obciążenie – jestem pewien, że będzie to najchętniej pobierana gra spośród wszystkich tytułów, udostępnionych dotąd bezpłatnie. W końcu takiej akcji nie pamiętam, od września ubiegłego roku, kiedy to Epic umożliwił zapoznanie się z sześcioma grami o Batmanie.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że do Epic Games Store zmierza Wiedźmin 3: Dziki GonOczywiście nie za darmo, ale z drugiej strony – kto wie, co na przyszłość planuje Tim Sweeney, skoro w sklepie pojawiło się bezpłatne GTA V…

Aktualizacja

Jeśli macie problem z dostaniem się do Epic Games Store, to nie tylko Wy:

Próba wejścia do Epic Games Store kończy się takim komunikatem

Epic Games Store informuje na swoim Twitterze, że ruch na serwerach jest ogromny i na razie mogą występować problemy z dostępnością platformy. Trwają prace nad tym, aby unormować sytuację.

źródło: @Wario64