Zabawka od Fisher-Price, którą ukończysz Elden Ring (źródło: @rudeism, Twitter)
Zabawka od Fisher-Price, którą ukończysz Elden Ring (źródło: @rudeism, Twitter)

Zagraj w Elden Ring na… zabawkowym kontrolerze

Co byście zrobili, gdybym powiedział Wam, że ukończycie Elden Ring na zabawce Fisher-Price? Wesoły Padzik Malucha to zdecydowanie jeden z popularniejszych prezentów, jakim gracze obdarowują dzieci swoich braci, sióstr i przyjaciół. Teraz jednak stał się prawdziwym kontrolerem do gier.

Najsłodszy kontroler świata

Jeden z łowców promocji zasugerował, że Wesoły Padzik Malucha nadałby się jako idealny kontroler do Elden Ring. Dla osób bez dzieci – to zabawka autorstwa Fisher-Price, która poprzez wciskanie przycisków uczy maluchów podstawowych liter, kształtów oraz cyfr. Wiemy już, że zabawka reaguje na wpisanie tzw. Konami Code – tajnego ciągu przycisków, odblokowującego bonusy i sekrety w grach już od połowy lat 80. poprzedniego wieku.

Tutaj jednak pojawia się Dylan „Rudeism” Beck, który postanowił stworzyć z tej zabawki prawdziwy kontroler do gier. Co ciekawe, nie jest to najbardziej ambitny projekt tego streamera z Nowej Zelandii. Na potrzeby przejścia Star Wars Jedi: Fallen Order, Dylan zaprojektował specjalny miecz świetlny i rękawice, które zachowywały się jak kontroler ruchowy. Jego pasją jest przechodzenie gier w niecodzienny sposób, i to naprawdę go wyróżnia spośród tysięcy streamerów na Twitchu.

Nawet dziecko ukończy Elden Ring

Modyfikacja Wesołego Padzika Malucha jest na tyle imponująca, że zawiera niemalże wszystkie przyciski, niezbędne do rozgrywki w popularnych tytułach na konsoli Xbox. Zabawka dla dzieci byłaby dość ograniczonym kontrolerem, lecz naszemu konstruktorowi udało się ją ciekawie zoptymalizować, zachowując jej oryginalne funkcje i efekty dźwiękowe.

Weźmy na przykład gałkę analogową – w Wesołym Padziku Malucha to jedynie przycisk. Rudeism jednak zastąpił go rzeczywistym analogiem, pozwalającym poruszać się tak, jak na zwykłym padzie. Prezentacja odbyła się z użyciem Elden Ring – tam nowy kontroler radził sobie fantastycznie, wydając z siebie oryginalne dźwięki.

Choć pad nie jest w stanie obsłużyć wszystkich przycisków jednocześnie, pozwala na to zamieszczony u dołu przełącznik. Dzięki niemu gałka może odpowiadać za lewy lub prawy analog, a przyciski XYAB zostają zastąpione przez Start, Select oraz Przewodnik Xbox. Rolka, ataki, używanie mikstur – takie Elden Ring stało się w pełni grywalną produkcją. Zmodyfikowany kontroler od Fisher-Price łatwo podłączyć też do komputera za pomocą zaimplementowanego wejścia USB.

Najlepszy pad do zabijania potworów w Elden Ring (źródło: @rudeism, Twitter)
Najlepszy pad do zabijania potworów w Elden Ring (źródło: @rudeism, Twitter)

Trudno sobie wyobrazić, żeby ten kontroler był wykorzystywany na szerszą skalę. Rudeism ma jednak nadzieję, że uda mu się zrobić charytatywny speedrun na najbliższym Awesome Games Done Quick – imprezie dla najbardziej zaangażowanych rekordzistów. Trzymamy kciuki i kontrolery, ponieważ nie będzie to łatwe zadanie!