Przyszłość marki Star Wars (źródło: @Respawn, Twitter)

EA zapowiada 3 nowe tytuły z uniwersum Star Wars

Nie jedna, nie dwie, a aż trzy! Tyle nowych gier z uniwersum Star Wars powstaje właśnie w Respawn Entertainment, jednym ze studiów należących do Electronic Arts. Jest na co czekać, dlatego przyjrzyjmy się planowanym produkcjom.

Reklama

Star Wars Jedi: Fallen Order otrzyma kontynuację

To z pewnością zainteresuje fanów gier akcji. Seria Star Wars Jedi będzie kontynuowana przez Respawn Entertainment. Pierwsza gra – Star Wars Jedi: Fallen Order – została wydana w 2019 roku, przywracając wiarę fanów marki w możliwości Electronic Arts. Tak świetna przygoda dla pojedynczego gracza była potrzebna wydawcy, który zaliczał wpadkę za wpadką.

Nowa odsłona sagi powstanie w koprodukcji z Lucasfilm Games, które ma już pełne ręce roboty przy Star Wars: Eclipse, współprodukowanym z Quantic Dream, studiem odpowiedzialnym za takie hity, jak Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls czy wreszcie Heavy Rain.

W Star Wars Jedi: Fallen Order zagracie mając wykupioną subskrypcję EA Play lub Xbox Game Pass. Za cenę abonamentu, naprawdę warto!
W Star Wars Jedi: Fallen Order zagracie mając wykupioną subskrypcję EA Play lub Xbox Game Pass. Za cenę abonamentu, naprawdę warto!

Jak słusznie zauważył Jason Schreier, w przyszłym roku Electronic Arts traci ekskluzywne prawa do Gwiezdnych Wojen. Nie przeszkadza to jednak wydawcy w ogłaszaniu kolejnych projektów – tak dochodowa jest to franczyza.

Jeszcze więcej gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen

Co jest jednak najciekawsze, kontynuacja Star Wars Jedi to nie jedyny projekt, jaki został ogłoszony dzisiaj przez Electronic Arts. Respawn pracuje także nad strzelanką FPP, osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Studio ma już doświadczenie w gatunku, głównie za pośrednictwem Apex Legends oraz Titanfall 2. Kto wie, być może to będzie najlepsza z trzech powstających produkcji?

A skoro o trzeciej grze mowa – będzie to strategia, stworzona w koprodukcji z studiem BIT REACTOR – ekipie odpowiedzialnej za takie marki jak X-COM oraz Civilization. Co z tego wyniknie? Szczegółów brak. Mimo wszystko fani strategii powinni zacierać ręce z ekscytacji.

Niezadowoleni są za to fani serii Titanfall. Ci uważają, że Respawn powinno pracować nad trzecią odsłoną serii, porzucając niesamowicie dochodowe Gwiezdne Wojny. Inni jeszcze zauważają, że Electronic Arts odmówiło DICE przygotowania Star Wars: Battlefront 3, a tutaj Respawn dostaje aż trzy projekty do skończenia.

Zanim jednak skoczymy sobie do gardeł, poczekajmy na konkrety. Mam pewne przeczucie, że przynajmniej jedna z tych gier będzie świetna.