Kultowe już logo E3
Logo E3 (Źródło: E3expo.com)

E3 2022 – kalendarium nadchodzących wydarzeń w branży gier

Choć E3 2022 jest samo w sobie anulowane, nie przeszkodziło to wielu wydawcom w zorganizowaniu własnych konferencji online. Gracze są głodni nowych premier, dat dla wcześniej ogłoszonych tytułów oraz ekscytujących zapowiedzi, które nie zepsuje żaden podejrzany przeciek.

E3 2022? Bardziej jak Summer Game Fest

Geoff Keighley jest personą, która od lat ma wielkie ambicje, by stać się główną twarzą letnich konferencji gamingowych. Odwołanie targów E3 2022 jest niepowtarzalną okazją dla tego kanadyjskiego prezentera, by jego Summer Game Fest na dobre zastąpiło imprezę organizowaną niegdyś w hali Convention Center, znajdującej się w Los Angeles.

Nic w tym dziwnego – jego The Game Awards już ma status imprezy, będącej platformą dla zimowych ogłoszeń od największych wydawców. Monopol na dwa wielkie wydarzenia w roku jest ambitnym, lecz możliwym celem do zrealizowania. Choć nie wszystkie wymienione poniżej wydarzenia mają związek z Summer Game Fest, ich lwia część ma patronat marki dziennikarza z Kanady. Dlatego też, nie przedłużając, rzućmy okiem na pełny kalendarz najważniejszych imprez!

Pokaz Call of Duty: Modern Warfare II8 czerwca, godz. 19:00
Summer Games Fest – główny pokaz gier9 czerwca, godz. 20:00
Devolver Digital Direct10 czerwca, godz. 00:00
IGN Summer of Gaming 202210 czerwca, godz. 18:00
Netflix Geeked Week: Gaming 10 czerwca, godz. 19:00
Tribeca Games Spotlight10 czerwca, godz. 21:00
Xbox & Bethesda Games Showcase12 czerwca, godz. 19:00
PC Gaming Show 12 czerwca, godz. 21:00
Capcom Showcase14 czerwca, godz. 00:00
Xbox Games Extended Showcase 14 czerwca, godz. 19:00
Nie ma wątpliwości, że to konferencja Xbox & Bethesda skupi największą uwagę graczy na tegorocznym (Nie)E3 2022
Nie ma wątpliwości, że to konferencja Xbox & Bethesda skupi największą uwagę graczy na tegorocznym (Nie)E3 2022

Wielcy nieobecni

Ponownie – w powyższej tabeli zdecydowanie brakuje dużych wydarzeń od Nintendo i PlayStation. Jeśli mówimy o ekipie Jima Ryana, ta z pewnością pokaże więcej bliżej końcówki wakacji. Na obecną chwilę musi wystarczyć nam ostatnie State of Play, podczas którego zapowiedziano chociażby Resident Evil 4 Remake.

Nie ma jednak wątpliwości, że najwięcej na rynku zamiesza właśnie pokaz Xbox & Bethesda Games Showcase oraz wcześniejsze Summer Game Fest. Z tych dwóch wydarzeń z pewnością przygotujemy osobne relacje – pod warunkiem, że zapowiedzi naprawdę zwalą całą redakcję z nóg.

Pozostaje więc zadać pytanie – czy czekacie na jakąś konkretną zapowiedź podczas letnich imprez? Nie będę oryginalny mówiąc, iż nieustannie wyczekuję daty premiery God of War: Ragnarok oraz TMNT: Shredder’s Revenge. Reszta niech będzie miłą niespodzianką, aniżeli marnym rozczarowaniem.