Asystent Google już niebawem z ciemnym motywem? Są pierwsze screeny

Asystent Google to bezapelacyjnie jedna z najgorętszych nowości minionego tygodnia. Na początku była premiera, potem płacz i niekończące się pytania o dostępność aktualizacji, aż wreszcie, aktualizacja ruszyła na wielką skalę. Google nie zamierza jednak zwalniać. Wiele poszlak sugeruje, że Asystent już wkrótce wzbogaci się o ciemny motyw.

Aby bliżej określić ramy czasowe dostępności ciemnego motywu musimy odnieść się do planowanego Androida Q. To właśnie ta wersja systemu operacyjnego od Google ma o wiele bardziej stawiać na ciemne motywy, co oczywiście powinno przekuć się na dłuższą żywotność akumulatorów na jednym cyklu ładowania. Gdzieś w tle tych wszystkich zmian pojawia się ciekawa nowość: tryb nocny.

Reklama

Asystent Google oficjalnie w języku polskim – w ciągu kilku dni na Waszych smartfonach

Jeśli jesteście beta-testerami aplikacji Google, powinniście w ustawieniach odnaleźć nową funkcję. Należy w tym celu udać się do menu „opcji programisty” w Androidzie Pie, a następnie wybrać zakładkę „zawsze włączony”. W ten prosty sposób można wywołać ciemny motyw kolorystyczny Asystenta bez konieczności czekania na Androida Q, kiedy to ów tryb powinien stać się dostępny na nieco szerszą skalę. Co ważne, funkcja dostępna jest w aplikacji oznaczonej jako 9.5. Warto więc wcześniej upewnić się, że dysponujemy najnowszą wersją testową aplikacji.

Serwis źródłowy zauważa, że Asystent Google w ciemnej wersji kolorystycznej może uruchamiać się nieco dłużej. Warto też zauważyć, że niemal na pewno nie jest to końcowy wygląd aplikacji, bowiem jak na tryb ciemny można tam odnaleźć zaskakująco dużo jasnych elementów. Słowem, jest to raczej pewnego rodzaju ciekawostka oraz sygnał od Google, że prace trwają.

źródło: 9to5Google