One Fulfillment by Allegro

Duże zmiany w Allegro Pay od 1 czerwca 2024 roku

Allegro Pay jest dostępne od 31 lipca 2020 roku, czyli blisko 4 lat. Wielu użytkowników najpopularniejszej platformy e-commerce w Polsce ochoczo korzysta z tej metody płatności. Od 1 czerwca 2024 roku zmienią się jednak zasady. Warto o tym pamiętać, aby nie być niemiło zaskoczonym podczas zakupów.

Duże zmiany w Allegro Pay od 1 czerwca 2024 roku

Od 1 czerwca 2024 roku zacznie obowiązywać ustawa, która nakłada na wiele różnych podmiotów obowiązek sprawdzania, czy dana osoba zastrzegła swój numer PESEL (a zrobiło to już blisko 3 miliony mieszkańców Polski). Firmy takie jak Allegro muszą się do tego dostosować, dlatego opublikowano ważną wiadomość dla osób, które będą korzystać z Allegro Pay.

W przypadku osób, które już korzystały z tej metody płatności lub aktywują ją do 31 maja 2024 roku włącznie, od 1 czerwca nic się nie zmieni, ponieważ takich użytkowników przywołana ustawa nie będzie dotyczyła. Oznacza to w praktyce, że platforma nie zamierza również po 1 czerwca 2024 roku weryfikować, czy klient ma zastrzeżony PESEL.

Z kolei osoby, które aktywują usługę po 31 maja 2024 roku, za każdym razem będą weryfikowane. Platforma sprawdzi, czy mają zastrzeżony numer PESEL zarówno w momencie aktywacji Allegro Pay, jak i podczas niektórych zakupów z wykorzystaniem tej metody płatności. Wówczas zawierana jest bowiem umowa o kredyt konsumencki, co wymaga sprawdzenia statusu numeru PESEL.

W sytuacji, gdy dana osoba ma zastrzeżony numer PESEL, od 1 czerwca 2024 roku nie będzie mogła aktywować tej usługi. Jeśli natomiast aktualnie jej PESEL nie jest zastrzeżony, ale w przyszłości zdecyduje się to zrobić, to będzie musiała cofnąć zastrzeżenie, aby skorzystać z Allegro Pay podczas zakupów.

Usługę można aktywować na tej stronie internetowej oraz podczas zakupów.

To nie koniec zmian

To zdecydowanie największa zmiana, ale niejedyna, bo 17 czerwca 2024 roku platforma zaktualizuje regulamin i politykę ochrony prywatności. Najważniejszą zmianą jest to, że liczba rat będzie uzależniona od wartości zakupu.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!