aplikacja Allegro logo
fot. Allegro

Allegro Pay to nowa forma płacenia za zakupy z wysokim limitem kredytowym

Na Allegro ciągle coś się dzieje. Najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce regularnie informuje o zmianach i nowościach. Nie ze wszystkich sprzedający i klienci są zadowoleni, ale w przypadku Allegro Pay nie ma powodów do narzekań, bowiem kolejna metoda płatności otworzy przed konsumentami zupełnie nowe możliwości.

Za zakupy na Allegro można płacić na wiele różnych sposobów. Prawdopodobnie najczęściej wykorzystywanymi są karty płatnicze i BLIK, ale klienci mają do dyspozycji również raty, czasami w promocji bez dodatkowych kosztów. Teraz oferta platformy wzbogaca się o Allegro Pay z wysokim limitem kredytowym i możliwością odroczenia uregulowania rachunku.

Allegro Pay to nowa metoda płatności na Allegro

Pomimo oficjalnej premiery, usługa nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich, a jedynie dla „grupy pierwszych kilkudziesięciu tysięcy użytkowników”. W kolejnych miesiącach ich liczba ma się sukcesywnie zwiększać i prawdopodobnie do końca 2020 roku z Allegro Pay będzie mógł skorzystać każdy zainteresowany (o ile spełni wymagania).

Jest to bowiem produkt kredytowy, który można porównać do limitu odnawialnego w rachunku. Przed jego przyznaniem Allegro dokładnie przeanalizuje sytuację oraz sprawdzi użytkownika w różnych bazach zewnętrznych i dopiero wówczas – po pozytywnej weryfikacji – przyzna mu dostęp do dodatkowych pieniędzy. Pod uwagę ma być brana również historia zakupów.

Maksymalny limit kredytowy w ramach Allegro Pay może mieć wartość nawet 4000 złotych. Wniosek o niego składa się tylko raz, podczas aktywacji usługi (o ile jest dostępna, bo początkowo skorzystają z niej jedynie wybrani). Jest on przyznawany na czas nieokreślony, a jeśli ktoś z niego nie korzysta, to nie ponosi żadnych opłat.

Płatności wykonane z użyciem Allegro Pay będzie natomiast można spłacić w dowolny sposób, na przykład szybkim przelewem czy BLIKIEM. Ma być dostępna też opcja odroczenia uregulowana rachunku o 30 dni (podobnie, jak w Twisto), a także rozłożenia na raty (5, 10 lub 20) z oprocentowaniem 7,2% w skali roku.

Subskrybenci Allegro Smart będą natomiast mogli wybrać opcję trzech miesięcznych spłat z oprocentowaniem 0%, czyli spłacą dokładnie tyle, ile wydali.

A skoro o Allegro Smart mowa, to przypominamy, że jeszcze tylko dziś można wykupić roczny dostęp w obniżonej cenie – za 39 zł zamiast 49 zł.