(fot. Tabletowo.pl)

Następca Android Auto z przydatną nowością

Driving Mode w Asystencie Google został opracowany jako następca jednego z trybów wyświetlania Android Auto. Cieszy więc fakt, że teraz dostęp do tej funkcji będzie odczuwalnie wygodniejszy.

Nadchodzą duże zmiany

Dla większości użytkowników nadchodzą, ale niektórzy już mogą korzystać z następcy Android Auto. Został on bowiem wprowadzony na smartfony wraz z Androidem 12. Należy tutaj zaznaczyć, że główne oprogramowanie dla kierowców nie zniknie całkowicie, ale wycofana zostanie możliwość korzystania z poziomu wyświetlacza smartfona. Docelowo Android Auto ma być dostępny wyłącznie na ekranach wbudowanych w samochód, identycznie jak Apple CarPlay.

Na szczęście, Google postanowiło nie zostawiać użytkowników na lodzie. Firma z Mountain View w zamian zaproponowała Driving Mode w Asystencie Google, który w założeniach ma zapewnić wygodny dostęp do wybranych funkcji smartfona podczas prowadzenia samochodu.

Przydatny skrót ułatwi uruchomienie specjalnego trybu w Asystencie

Dotyczas opisywana funkcja była uruchamiana automatycznie po podłączeniu smartfona przez Bluetooth do samochodu. Drugim sposobem było wypowiedzenie komendy głosowej. Niestety, nie było to podejście idealne i mogło okazać się dość irytujące w określonych scenariuszach.

Jak informuje Android Police, wybrani użytkownicy zaczęli zgłaszać, że ostatnio otrzymali powiadomienie o możliwości dodania skrótu do ekranu głównego. Wystarczy na niego kliknąć, aby uruchomić Driving Mode, bez konieczności wypowiadania jakichkolwiek komend głosowych.

Driving Mode w Asystencie Google
(fot. Android Police)

To naprawdą ważna zmiana. Po pierwsze, kliknięcie dla wielu osób jest bardziej intuicyjne i po prostu zajmuje mniej czasu niż uruchamianie za pomocą głosu. Po drugie, przesiadka z Android Auto powinna być łatwiejsza. W końcu korzystanie z poprzedniego oprogramowania dla kierowców zazwyczaj wiele osób zaczynało od kliknięcia na ikonkę.

Powiadomienie o dodaniu skrótu powinno pokazać się automatycznie po włączeniu trybu Driving Mode. Wyświetla się ono na dole ekranu. Należy mieć jednak na uwadze, że nowość wprowadzana jest stopniowo, więc jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą mieć do niej dostęp.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na pojawienie się opisywanego powiadomienia.