Xiaomi logo

Jest data premiery Xiaomi Mi 11! Odliczanie czas zacząć

Xiaomi Mi 11 ma być pierwszym smartfonem na rynku z procesorem Qualcomm Snapdragon 888. W związku z tym spodziewaliśmy się jego premiery lada chwila i rzeczywiście możemy już zacząć odliczanie do niej, bowiem pojawiła się data prezentacji kolejnej generacji flagowców chińskiej marki.

Premiera Xiaomi Mi 11 czai się tuż za rogiem

Jak przed chwilą wspomniałem, smartfony z serii Mi 11 (bo spodziewamy się przynajmniej dwóch, aczkolwiek finalnie zapewne będzie ich więcej) mają być pierwszymi flagowcami na rynku z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 – zapowiedziało to samo Xiaomi.

Xiaomi Mi 11 series Qualcomm Snapdragon 888 teaser
źródło: @Xiaomi

To dało nam sygnał, że możemy spodziewać się ich premiery dosłownie lada chwila, ponieważ następne w kolejce są flagowce Samsunga z serii Galaxy S21, które mają zadebiutować 14 stycznia 2021 roku. W związku z tym Xiaomi ma bardzo mało czasu, aby spełnić złożone publiczne deklaracje. I z najnowszych doniesień wynika, że firmie uda się to zrobić.

Kiedy premiera Xiaomi Mi 11 – jest (nieoficjalna) data

Na początku grudnia pojawiły się nieoficjalne informacje, według których Xiaomi ma zamiar zaprezentować flagowce z serii Mi 11 jeszcze w tym miesiącu. Ich premiera w 2020 roku wydawała się nieprawdopodobna, ale – jak już wspomniałem – producent nie ma zbyt wiele czasu, jeśli chce być pierwszym, który wprowadzi na rynek smartfony z procesorem Qualcomm Snapdragon 888.

Wygląda jednak na to, że Xiaomi Mi 11 (wraz z wersją z dopiskiem „Pro”) rzeczywiście zadebiutuje jeszcze w 2020 roku – jak bowiem donosi serwis GizmoChina, premiera najnowszych flagowców marki Xiaomi zaplanowana jest na 29 grudnia br. Informacje te dostarczyło źródło, które wcześniej ujawniło dokładną datę prezentacji Xiaomi Mi Watch Lite, więc można (przynajmniej) dać mu kredyt zaufania.

Jeśli premiera Xiaomi Mi 11 rzeczywiście zaplanowana jest na 29 grudnia 2020 roku, można się spodziewać, że Xiaomi lada chwila zacznie ją oficjalnie zapowiadać, aby podgrzać atmosferę. Mówi się też, że sprzedaż nowych flagowców rozpocznie się jeszcze w tym roku, przynajmniej w Chinach. W Europie zadebiutują one zaś prawdopodobnie już w styczniu 2021 roku.

Co już wiadomo o Xiaomi Mi 11?

Premiera Xiaomi Mi 11 już za dwa tygodnie i jeden dzień będzie tym większą niespodzianką, ponieważ aż do tej pory do sieci nie wyciekło zbyt wiele informacji na temat nowych flagowców Xiaomi. Nie wiemy o nich właściwie nic – jeśli producentowi uda się utrzymać ten stan rzeczy, zaskoczy nas podwójnie. Ciekawe jednak, czy będzie w stanie, bo przez 15 dni jeszcze dużo może się wydarzyć.