Xiaomi Mi 10T Pro fot. Miłosz Starzewski
Xiaomi Mi 10T Pro fot. Miłosz Starzewski

Planujesz przesiadkę na Xiaomi? Od teraz będzie znacznie łatwiejsza

Chyba każdy z nas zna mękę przenoszenia ręcznie wszystkich danych na nowy smartfon. Jest to jeszcze bardziej uciążliwe niż kiedyś z racji porzucania przez producentów gniazd kart pamięci w nowych urządzeniach. Usługi do przechowywania w chmurze mogą nie wzbudzać zaufania, dlatego przy przesiadce na Xiaomi można wykorzystać inne, dedykowane rozwiązanie – aplikację Mi Mover.

Łatwiejsza przesiadka na nowego Xiaomi dzięki aplikacji Mi Mover

Aplikacja Mi Mover, która od lat była częścią nakładki MIUI, doczekała się wersji na wszystkie smartfony z Androidem i została udostępniona w Sklepie Google Play.

Jest ona dedykowanym narzędziem, które pomoże użytkownikom przenieść wszystkie dane na nowe urządzenie marki Xiaomi. Dzięki temu, proces będzie znacznie szybszy i mniej uciążliwy. Należy jednak pamiętać, że Mi Mover pozwala przenieść dane jedynie z urządzenia z Androidem dowolnego producenta na smartfony Xiaomi, nie odwrotnie.

Aplikacja Xiaomi Mi Mover
źródło: Xiaomi

Po zainstalowaniu aplikacji na dotychczas użytkowanym smartfonie, można stworzyć połączenie z nowym urządzeniem z wykorzystaniem funkcji hotspotu Wi-Fi, co zapewni przyzwoitą prędkość przesyłu danych.

Spośród rzeczy do przesłania, producent zapewnia możliwość wybrania m.in. zdjęć, filmów, muzyki, dokumentów, historii połączeń, kontaktów, kalendarza, notatek, budzików, aplikacji i nie tylko – lista jest bardzo długa. Czas potrzebny na zakończenie procesu zależy m.in. od ilości danych na starym smartfonie, które użytkownik chce przesłać na nowy, czy też specyfikacji technicznej obydwu urządzeń.

Aplikacja Xiaomi Mi Mover
źródło: Android Police

Jeśli zatem rozważacie zakup nowego Xiaomi, informacja ta powinna Was ucieszyć. Udostępnienie aplikacji Mi Mover w Sklepie Google Play to zdecydowanie dobry ruch ze strony producenta, by zdobyć nowych, niezdecydowanych klientów, czy też ułatwić osobom mniej obytym z technologią złamanie oporu przed przesiadką. Dzięki tego typu aplikacjom proces zmiany smartfona staje się o wiele łatwiejszy i praktycznie od razu można korzystać z jego funkcji.

Ciekawe tylko, czy Xiaomi planuje ułatwić ten proces również obecnym posiadaczom iPhone’ów, czy chociażby właścicielom urządzeń Huawei bez usług Google Play. Na razie aplikacja jest bowiem dostępna wyłącznie w sklepie Google Play i nie ma informacji, czy w przyszłości trafi również do App Store i AppGallery.

Pobierz aplikację Xiaomi Mi Mover ze Sklepu Google Play
Pobierz aplikację Xiaomi Mi Mover ze Sklepu Google Play