smartfon HTC U23 Pro smartphone
HTC U23 Pro (źródło: ptt.cc)

HTC oficjalnie zapowiedziało premierę nowego smartfona! Znamy jej datę

To może być powrót, na jaki fani HTC czekają (cierpliwie) od wielu lat. Legendarny producent z Tajwanu oficjalnie zapowiedział premierę nowego smartfona. Nieoficjalnie wiemy już, czego się spodziewać.

Oficjalna zapowiedź rychłej premiery nowego smartfona HTC

Pamiętacie, kiedy tajwański producent wprowadził na rynek ostatni model z serii U? W… 2018 roku – mowa o HTC U12+. Od tamtej pory technika poszła mocno do przodu, podczas gdy firma stanęła w miejscu, przynajmniej w segmencie wysokopółkowych smartfonów, bo regularnie do jej oferty dołączały niżej pozycjonowane urządzenia. Niektóre z nich były dostępne w Polsce, jak Desire 22 pro.

Model ten nie bez powodu został przywołany, bowiem nadchodząca nowość – spodziewamy się, że zostanie nazwana HTC U23 Pro – również będzie smartfonem, stworzonym z myślą o VIVERSE, czyli autorskim środowisku metaverse tajwańskiego producenta. Mimo że metaverse nie okazało się spektakularnym sukcesem, to wciąż jest rozwijane i dla Tajwańczyków jest obecnie trzonem działalności.

Niewykluczone, że tworząc smartfony dedykowane VIVERSE chcą oni spopularyzować swoją platformę, choć – patrząc przez pryzmat wolumenu sprzedaży – raczej mimo wszystko nie pokładają w nich wielkich nadziei. Nie rezygnują jednak z produkcji tego typu urządzeń. Niedawno oficjalnie zapowiedzieli rychłą premierę nowego modelu z serii U, a dziś dowiedzieliśmy się, że zostanie on publicznie zaprezentowany 18 maja 2023 roku, czyli w najbliższy czwartek.

Co zaoferuje HTC U23 Pro?

Tajwańczycy wciąż nie ujawnili designu nowego smartfona, a jedynie jego zarys na załączonej powyżej zapowiedzi rychłej premiery. Tak się jednak składa, że w sieci pojawiły się już zdjęcia i solidna dawka informacji na temat nadchodzącego HTC U23 Pro.

Na pokładzie tego modelu znajdą się m.in. wyświetlacz AMOLED o nieznanej jeszcze przekątnej, procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 wraz z 8/12 GB RAM (w zależności od konfiguracji) i 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 4500-4600 mAh ze wsparciem dla ładowania indukcyjnego. Ponadto wiemy, że smartfon zaoferuje cztery aparaty na panelu tylnym, w tym główny o rozdzielczości 108 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu.

Specyfikacja nowego HTC U23 Pro ma obejmować również Bluetooth 5.3, USB-C i czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi. Ramka urządzenia i pokrywa panelu tylnego będą wykonane z tworzywa sztucznego. Smartfon ma fabrycznie pracować na systemie Android 13.

Na tę chwilę nie wiemy, czy nowy HTC U23 Pro będzie dostępny w Polsce. Można oczekiwać, że tak, ale na oficjalne potwierdzenie musimy poczekać do 18 maja 2023 roku.