Meizu Pro 7 może mieć dwa ekrany, jak LG V20 i HTC U Ultra | Tabletowo.pl

Meizu Pro 7 może mieć dwa ekrany, jak LG V20 i HTC U Ultra

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli wierzyć plotkom, to Meizu Pro 7 zadebiutuje już w przyszłym miesiącu (i w sumie najwyższa pora, ponieważ Meizu Pro 6 miał swoją premierę w kwietniu 2016 roku). Dlatego to wręcz idealny moment, abyśmy dowiedzieli się o nim pierwszych rzeczy (bo przecież nie będziemy czekać do oficjalnej prezentacji, no nie?) – a niektóre z nich są naprawdę intrygujące.

Jak donosi włoski oddział serwisu GizChina, Meizu Pro 7 zostanie wyposażony w dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X30. Warto w tym miejscu przypomnieć, że składa się on łącznie z 10 rdzeni: dwóch ARM Cortex-A73 2,5 GHz, czterech ARM Cortex-A53 2,2 GHz oraz czterech ARM Cortex-A35 1,9 GHz. Za grafikę odpowiada tutaj PowerVR 7XTP-MT4 800 MHz. Układ wspiera też Bluetooth 5.0 oraz Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. Całość powstaje przy wykorzystaniu 10-nm procesu litograficznego.

Specyfikacja MediaTeka Helio X30

Meizu Pro 7 zostanie wyposażony również w podwójny aparat główny. Jedno „oczko” wykorzysta 12 Mpix sensor RBG Sony IMX386 (ma go również m.in. Meizu MX6, Meizu Pro 6S, Meizu Pro 6 Plus, Huawei Nova i Xiaomi Mi 6), natomiast drugie (najpewniej monochromatyczne) Sony IMX286 (które zastosowano też m.in. w Huawei P9 i P9 Plus, Honor 8 i Honor V8). Z przodu znajdzie się z kolei 16 Mpix kamerka Samsung S5K3P8 (taką samą ma OnePlus 3T i Galaxy A5 2017).

Najbardziej intrygująca jest jednak wzmianka o dual display. Jak wiadomo, nie jest to nic nowego, ponieważ dwa ekrany znajdziemy już m.in. w HTC U Ultra, LG V20, LG V10 czy LG X screen. Czy na analogiczne posunięcie zdecyduje się również Meizu?

Choć tak właśnie wnioskuje serwis źródłowy, to osobiście raczej skłaniałbym się ku tezie, że Meizu Pro 7 będzie miał jeden wyświetlacz, ale nakładka Flyme (którą – przy okazji wspomnę – właśnie „uwolniono”) zaoferuje tryb dzielenia ekranu na dwie części. Wydaje mi się to bowiem bardziej sensowne – szczególnie, że – jak widać na poniższym screenshot’cie – dokładniej jest mowa o dual display feature, a przedtem znalazł się jeszcze #FLYME.

*Na grafice wyróżniającej jeden z pomysłów na design Meizu Pro 7 –  nie są to oficjalne rendery tego modelu

Źródło: GizChina.it przez GizChina, MediaTek

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona