Creative Aurvana Ace
(fot. Creative)

Nowe słuchawki Creative pokazane. Mają zachwycać jakością dźwięku

Firma Creative Technology pochwaliła się nowymi modelami słuchawek – Aurvana Ace i Aurvana Ace 2. Bezprzewodowe, douszne słuchawki zostały wyposażone w szereg rozwiązań, których zadaniem jest zapewnienie możliwie najlepszej jakości dźwięku.

Słuchawki Creative Aurvana Ace i Aurvana Ace 2 zaprezentowane

Jak podkreśla sam producent, mamy do czynienia ze słuchawkami, w których zastosowano przełomowe, półprzewodnikowe, w pełni silikonowe przetworniki MEMS. Otóż w serii Creative Aurvana Ace znalazły się nowoczesne przetworniki firmy xMEMS, które pracują w paśmie od 5 Hz do 40 kHz. Według deklaracji firmy ma to zapewnić naprawdę wciągający i realistyczny dźwięk, niezależnie od tego, czy słuchawki odtwarzają muzykę, filmy, czy połączenia konferencyjne.

Co więcej, użytkownik dostaje system podwójnego przetwornika. Jeden pełnozakresowy przetwornik został stworzony przy wykorzystaniu technologii xMEMS, a także mamy specjalnie dostrojony, 10 mm dynamiczny przetwornik silikonowy. Półprzewodnikowe przetworniki krzemowe oparte na technologii MEMS charakteryzują się wyjątkową spójnością fazową +/-1° (7 razy lepszą niż konwencjonalne przetworniki, jak podaje producent), która oferuje lepszą jakość dźwięku przestrzennego z jego szczegółowością i dokładną separacją. Dzięki integracji miniaturowych przetworników xMEMS użytkownicy mogą oczekiwać lżejszych, bardziej eleganckich i ergonomicznych wkładek dousznych Creative TWS.

Nowe słuchawki Creative to m.in. tryb otoczenia, który ma sprawdzić się w sytuacjach, gdy jednak chcemy mieć „kontakt” z otaczającym nas światem, przykładowo podczas spacerów po mieście. Należy jeszcze wspomnieć, że zarówno model Aurvana Ace, jak i Aurvana Ace 2, współpracują z najnowszymi kodekami audio, LE Audio LC3, SBC, AAC, AptX i AptX Adaptive, zapewniając kompatybilność z różnymi urządzeniami. Do tego dochodzi technologia LE Audio.

Creative Aurvana Ace
(fot. Creative)

Owszem oba modele mają szereg wspólnych cech, ale występują też różnice pomiędzy nowymi słuchawkami Creative. Przykładowo słuchawki Aurvana Ace 2 zostały wyposażone w technologię Qualcomm Adaptive Active Noise Cancellation (ANC), za którą odpowiada procesor Qualcomm QCC3071. Dzięki temu ten model oferuje inteligentne dostrajanie poziomów redukcji hałasu na poziomie sprzętowym, w czasie rzeczywistym w oparciu o określone warunki otoczenia i różną budowę wkładek dousznych. Z kolei słuchawki Aurvana Ace dostały hybrydową redukcję szumów otoczenia, która wspomagana jest programowo.

Creative Aurvana Ace 2, względem modelu Aurana Ace, wyróżnia jeszcze możliwość bezpośredniej współpracy z odtwarzaczami posiadającymi kodek Qualcomm aptX Lossless, który zapewnia dźwięk hi-fi przy 16 bitach / 44,1 kHz, porównywalny do dźwięku na poziomie płyty CD. Niezależnie od wybranej wersji słuchawek możemy liczyć na czas pracy wynoszący do 6 godzin, który można wydłużyć o dodatkowe 18 godzin za pomocą etui, które pełni rolę nie tylko ochronną, ale też funkcję powerbanku dla słuchawek. W obu modelach znalazł się moduł Bluetooth 5.3, a także mamy możliwość połączenia się ze smartfonami z Androidem, iPhone’ami i komputerami.

Creative Aurvana Ace
(fot. Creative)

Cena i dostępność

Nowe słuchawki Creative będą dostępne w przedsprzedaży na stronie producenta od 10 listopada 2023 roku. Model Aurvana Ace został wyceniony na 659 złotych, a model Aurvana Ace 2 na 789 złotych.