smartfon Coolpad COOL 20 Pro smartphone
Coolpad COOL 20 Pro (źródło: Coolpad)

Wygląda jak iPhone, a to nie iPhone. Będzie jednak naprawdę niezły

Dla wielu producentów iPhone jest niedoścignionym ideałem, do którego starają się jak najmocniej zbliżyć. Ten smartfon ewidentnie czerpie z niego inspirację, aczkolwiek nie będzie kopią 1:1 najnowszych „Trzynastek”. Jego specyfikacja zapowiada się bardzo obiecująco.

Coolpad COOL 20 Pro bardzo wygląda jak iPhone

Mimo że obecnie producenci już raczej (a na pewno nie tak często jak w przeszłości) nie kopiują na bezczela smartfonów Apple, to nie sposób nie odnieść wrażenia, że mimo wszystko się na nie oglądają i się nimi inspirują. Dziwnym zbiegiem okoliczności po premierze modeli z serii iPhone 12 jak grzyby po deszczu na rynku zaczęły pojawiać się urządzenia z tak samo płaskimi krawędziami, podczas gdy jeszcze do niedawna wszystkie miały zaokrąglone (zob. Honor Play 5 czy OPPO Reno 6).

smartfon Coolpad COOL 20 Pro smartphone
źródło: Coolpad

Coolpad już od tygodnia zapowiada rychłą premierę modelu COOL 20 Pro, którą zaplanowano na 1 grudnia 2021 roku. W ten sam dzień Honor zaprezentuje serię Honor 60 – dokładniej pół godziny później. Zobaczymy, które urządzenie przyciągnie więcej uwagi, aczkolwiek nie zdziwimy się, jeśli jednak flagowce ex-marki Huawei.

Coolpad sukcesywnie zdradza kolejne tajemnice modelu COOL 20 Pro. Producent ujawnił między innymi, że smartfon będzie miał na pokładzie symetryczne głośniki, a także wyświetlacz, który odświeży obraz z częstotliwością 120 Hz. Ponadto Coolpad COOL 20 Pro zaoferuje wydajny procesor MediaTek Dimensity 900 ze zintegrowanym modemem 5G oraz wsparcie dla superszybkiej sieci WiFi 6.

Mocną stroną tego modelu ma być również jego design, który widocznie jest inspirowany wyglądem smartfonów Apple – widać to już na pierwszy rzut oka. Coolpad zapewnia, że panel tylny nie będzie zbierał odcisków palców, ale większość osób z pewnością najpierw zwróci uwagę na moduł z aparatami, który przypomina wysepkę w iPhone’ach.

Coolpad COOL 20 Pro jak iPhone 13 Pro
źródło: Coolpad

Coolpad zdradził też, że główny aparat w Coolpad COOL 20 Pro będzie miał rozdzielczość 50 Mpix i zaoferuje tryb HDR. Obok niego znajdzie się także obiektyw dedykowany do zdjęć makro.

Smartfon po wyjęciu z pudełka ma pracować pod kontrolą systemu Android z nowym interfejsem COOLOS 2.0. Jedną z jego funkcji jest możliwość „wydzielenia” z pamięci flash nawet 5 GB na potrzeby pamięci operacyjnej, której standardowo mają być 8 GB.

Spodziewamy się, że cena Coolpad COOL 20 Pro będzie bardzo atrakcyjna – dla wielu osób może to być „tańsza alternatywa dla iPhone’a”. Tańsza, ale wcale nie najgorsza.