Choć dla wielu entuzjastów nowych technologii lub osób, które nie lubią nosić zegarków, inteligentne pierścienie stanowią sensowną alternatywę, to nie wszystkie funkcje większych smart-urządzeń udało się wcisnąć w mniejszy format. Circular Ring 2 udowadnia, że już teraz da się zmieścić nieco więcej w typowym pierścieniu, a Samsung Galaxy Ring może tylko patrzeć z boku i zazdrościć.
Specyfikacja Circular Ring 2
Zaczynając od suchych danych – pierścień wykonano z tytanu klasy jubilerskiej, a jego masa wynosi 2 gramy. Grubość akcesorium to ok. 2,6 milimetra, a cała konstrukcja jest odporna na pył i wodę, zgodnie z klasą IP68. Wbudowany akumulator wytrzymuje do 7 dni na jednym ładowaniu, a etui jest w stanie uzupełnić zapas energii do pełna w około 30 minut. Wraz z zestawem ładującym, całość może nie widzieć się z ładowarką sieciową do 30 dni.

Circular Ring 2 współpracuje z systemami iOS i Android oraz oprogramowaniem Apple Zdrowie czy Google Fit. Akcesorium dostępne jest w rozmiarach 6-13. Całość prezentuje się zatem dość standardowo – dopóki nie przyjrzymy się możliwościom pomiarowym urządzenia.
EKG na palcu – tego nie ma nawet Samsung
Tym, co wyróżnia konstrukcję Circular Ring 2 na tle konkurencji, jest obecność wbudowanego modułu do pomiaru elektrycznej czynności mięśnia sercowego – zabieg powszechnie znany jest w Polsce pod nazwą EKG. Skuteczność modułu potwierdza zatwierdzenie go przez amerykańską agencję FDA.
Oprócz elektrokardiogramu, pierścień jest w stanie mierzyć tętno, temperaturę skóry czy poziom natlenienia krwi – wszystko w dwuminutowych interwałach. Circular Ring 2 potrafi sprawdzić także poziom stresu, cykl miesiączkowy, jakość snu oraz wysiłku fizycznego. Firma oferuje też wbudowanego w aplikację na smartfony asystenta SI Kira, który na podstawie zebranych danych oferuje rekomendacje zdrowotne. Osoby z awersją do kolejnych subskrypcji docenią fakt, że producent póki co nie przewiduje abonamentu na oferowane usługi.
Na Circular Ring 2 trwa właśnie kampania na Kickstarterze. Całość została już ufundowana, jednak wciąż dostępny jest pakiet Super Early Bird, dzięki któremu pierścień można zamówić za 239 dolarów (równowartość około 925 złotych). W późniejszej dystrybucji cena urządzenia ma wzrosnąć do 550 dolarów (~2130 złotych).
Cóż, przynajmniej na tym polu Samsung Galaxy Ring nie wypada gorzej i kosztuje w Polsce ok. 1849 złotych.