Chińska wersja Galaxy Note 7 jednak nie jest lepsza od europejskiej

Chińska wersja Galaxy Note 7 miała być wyjątkowa i oferować nigdzie indziej niedostępny duet: 6GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej. Jednak wbrew temu, co się mówiło, Samsung wprowadził na tamtejszy rynek model z podobną specyfikacją, jak w innych krajach. Choć i tak Chińczycy dostaną coś, o czym Polacy mogą tylko pomarzyć.

Galaxy Note 7 z 6GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej nie był tylko plotką. Nawet sam Samsung przyznał, że rozważa takie posunięcie, z uwagi na dużą konkurencję w segmencie high-end na chińskim rynku. Tamtejsi producenci oferują bowiem swoje smartfony również w takiej konfiguracji. Mimo to Koreańczycy zdecydowali się nie brać udziału w pojedynku na cyferki i wprowadzić do Chin swojego najnowszego flagowca w wersji z 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej.

Jednak i tak Chińczycy dostaną coś, o czym my możemy tylko pomarzyć. Mowa tu o hybrydowym Dual SIM, czyli możliwości korzystania z dwóch kart SIM lub tylko jednej, podczas gdy drugie miejsce zajmuje karta microSD (o maksymalnej pojemności 256GB).

Chiński Galaxy Note 7 od polskiego rożni się jeszcze jedną rzeczą. Sercem smartfona jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, a nie ośmiordzeniowy Exynos 8890 z Mali-T880 MP12. Podobna sytuacja ma jednak miejsce również w przypadku Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, dostępnych na tamtejszym rynku.

Ostatnią, już wyłącznie wizualną różnicą w stosunku do polskiego Galaxy Note 7, jest brak logo Samsunga na przednim panelu smartfona (co widać na powyższej grafice). Na tyle jednak już się ono znalazło.

Co ciekawe, w kuluarach mówi się, że Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Koreańczycy podobno będą obserwować poczynania Apple i jeśli poczują, że najnowszy iPhone może zaszkodzić popularności Galaxy Note 7 w Chinach, mogą zdecydować się na wypuszczenie wariantu z 6GB RAM.

Galaxy Note 7 został wyceniony w Chinach na 5998 juanów, czyli równowartość około 3600 złotych.

Źródło: Samsung Chiny, SamMobile