Ważne

W Chinach Galaxy Note 7 będzie miał 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej?

Galaxy Note 7 został już oficjalnie zaprezentowany i teraz czekamy, aż Samsung rozpocznie jego przedsprzedaż. Tymczasem okazuje się, że do Chin może trafić dużo mocniejsza wersja z 6GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej.

Galaxy Note 7 w takiej konfiguracji pojawił się właśnie w TENAA oraz Geekbench, a więc w dwóch dość wiarygodnych źródłach. Wiarygodnych, aczkolwiek nie nieomylnych. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku zdarzały się pomyłki i testowane tam urządzenie ostatecznie nie trafiało na rynek (patrz m.in. Vivo X6 i X6 Plus).

Mimo wszystko jest cień nadziei, że do Chin może trafić Galaxy Note 7 z 6GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej. Powód jest prosty. Wiele marek rodem z Państwa Środka zaprezentowało w ostatnim czasie smartfony właśnie w takich konfiguracjach (Vivo Xplay 5, ZUK Z2 ProZTE Axon 7Nubia Z11 i LeEco Le Max 2), a następne szykują się do zrobienia takiego kroku (Vernee ApolloDoogee F7 Pro).

Chiny to kluczowy, ale zarazem bardzo trudny rynek, więc nie jest do końca zaskoczeniem, że Samsung może rozważać wprowadzenie do tego kraju nieco mocniejszej wersji Galaxy Note 7. Koreańczycy z całych sił starają się odbudować tam swoją pozycję i postawić się tamtejszym markom, które w ostatnim czasie mocno zyskały na znaczeniu.

Oczywiście powyższe na razie należy traktować w kategorii plotki. Zwłaszcza, że na chińskiej stronie Samsunga umieszczono informację, że Galaxy Note 7 został wyposażony w 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej.

Źródło: TENAA, Geekbench przez SamMobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona