Steam Deck (fot. Jakub Malec/Tabletowo)
Steam Deck (fot. Jakub Malec | Tabletowo)

Chcesz kupić Steam Deck? Znów ruszyła dobra promocja

Valve regularnie oferuje Steam Decki na promocji i nie inaczej jest tym razem. Ten niezwykle popularny handheld jest dostępny w trzech wersjach. Na jaką zniżkę mogą liczyć gracze tym razem?

Steam Deck nawet 20% taniej

Steam Deck jest niezwykle popularnym handheldem od Valve, który swoją popularność zawdzięcza m.in. temu, że można na nim (z różnym powodzeniem) odpalić tytuły ze swojej biblioteki Steam. Na początku dostanie tego sprzętu graniczyło z cudem, ale wraz ze zwiększoną produkcją oraz malejącym popytem (bo coraz więcej graczy go już miało) czas oczekiwania na dostawę sie skracał i obecnie wynosi od jednego do dwóch tygodni.

Podczas Steam Summer Sale można było dorwać Steam Decka 20% taniej. Wydaje się, że Valve lubi tę liczbę, ponieważ tym razem znowu proponuje nam popularnego handelda w cenie obniżonej właśnie o 20% (tyczy się to najdroższej wersji).

Ta normalnie kosztuje 3099 złotych, a teraz można dostać ją za 2479,20 złotych. Na pokładzie tego Steam Decka znajduje się najszybsza pamięć, antyrefleksyjne szkło, a do zestawu dołączono także futerał. Valve nie zapomniało o digitalowych gadżetach i oferuje też „zestaw profilu Społeczności Steam” oraz motyw wirtualnej klawiatury.

Tańsze wersje również zostały przecenione

Najdroższy zestaw został przeceniony o 20%, a jak wypadają dwie tańsze wersje Steam Decka? Te można dorwać taniej o odpowiednio 10 oraz 15 procent. Zestaw z eMMC i futerałem zamiast 1899 złotych kosztuje 1709,10 złotych, a za opcję z szybszą pamięcią, futerałem oraz zestawem profilu Społeczności Steam nie zapłacicie już 2499 złotych, a 2124,15 złotych.

Każdy z zestawu ma zawartą informację, że przewidywana data dostawy to 1-2 tygodnie, więc prawdopodobnie na sprzęt nie będziecie musieli czekać zbyt długo. Deck od Valve ma procesor firmy AMD z 4 rdzeniami oraz 8 wątkami w architekturze Zen 2 o częstotliwości 2,4-3,5 GHz.

steam-deck-valve-promocja
Grafika przedstawiająca promocję na Steam Deck (źródło: Steam)

Z kolei GPU, które znajduje się w środku Steam Decka, ma 8 jednostek obliczeniowych w architekturze RDNA 2 o częstotliwości 1-1,6 GHz. Handheld ma także 16 GB zintegrowanej pamięci RAM. Być może najnowszych gier AAA nie odpalicie na nim w 60 FPS, ale starsze tytuły powinno dać radę.