smartband Xiaomi Mi Smart Band 6
Xiaomi Mi Smart Band 6 (źródło: Xiaomi)

Taka może być cena Xiaomi Mi Band 6 w Polsce! Dość wysoka…

Najnowsza opaska Xiaomi Mi Band 6 zostanie oficjalnie wprowadzona do Polski dopiero za dwa dni, w najbliższy czwartek, 29 kwietnia 2021 roku, jednak już teraz poznaliśmy jej prawdopodobną cenę w kraju nad Wisłą!

Reklama

Taka może być cena Xiaomi Mi Band 6 w Polsce!

Najnowsza opaska z serii Mi Band została zaprezentowana w Chinach 30 marca 2021 roku i jeszcze tego samego dnia poznaliśmy jej cenę w Europie. Ustalono ją na 44,99 euro, co przy obecnym kursie i po bezpośrednim przeliczeniu jest równowartością blisko 205 złotych.

Jaka natomiast będzie cena Xiaomi Mi Band 6 w Polsce? Oficjalnie dowiemy się tego dopiero za dwa dni, 29 kwietnia 2021 roku, jednak jeszcze przed polską premierą opaska pojawiła się w sklepie Neonet, który podaje, że kosztuje 219 złotych.

Xiaomi Mi Band 6 Neonet
źródło: Neonet

Jako że Xiaomi Mi Band 6 nie został jeszcze oficjalnie wprowadzony do Polski, nie mamy 100% pewności, czy cena, którą podaje sklep Neonet, okażę się tą sugerowaną, mimo że jest to oficjalny partner i dystrybutor urządzeń chińskiej marki. W przeszłości zdarzały się bowiem podobne sytuacje w różnych sklepach i podawane przedwcześnie ceny nie zawsze znajdowały potwierdzenie w rzeczywistości.

Trudno jednak powiedzieć, żeby 219 złotych za Xiaomi Mi Band 6 było dla nas niespodzianką, choć oczywiście lepiej przyjęlibyśmy 209 złotych. Oznacza to, że nowa opaska Xiaomi może być o 40 złotych droższa od Xiaomi Mi Band 5, który kosztował na start w Polsce 179 złotych (i był o 30 złotych droższy od Xiaomi Mi Band 4 za 149 złotych).

Xiaomi Mi Band 6 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
fot. Kacper Żarski / Tabletowo.pl

219 złotych to wciąż akceptowalna cena za opaskę sportową, ale już nie bezkonkurencyjna, ponieważ za niewiele więcej można kupić Huawei Band 6, który do minionej niedzieli kosztował 199 złotych. Wearables te będą ze sobą mocno konkurować na polskim rynku. Niewykluczone, że Xiaomi przygotuje specjalną ofertę na start, bo tak było w przypadku poprzedniej generacji.

Wielu klientów może jednak zniechęcić cena Xiaomi Mi Band 6 w Polsce i niejedna osoba prawdopodobnie zdecyduje się ściągnąć ją z Chin, skąd można zamówić tę opaskę już za ~150 złotych. To zdecydowanie korzystniejsza i bardziej akceptowalna oferta, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że Xiaomi Mi Band 6 jest najdroższym Mi Bandem w historii.