Bolt wprowadza karnety na przejazdy hulajnogami i rowerami elektrycznymi

W ostatnim czasie Bolt zaskakująco często o sobie przypomina, ogłaszając wprowadzenie kolejnych nowości. Tym razem firma poinformowała, że klienci będą mogli wykupić karnety na przejazdy hulajnogami i rowerami elektrycznymi. Zainteresowani użytkownicy dostaną do wyboru aż trzy różne pakiety.

Nowość w Bolt: karnety na przejazdy hulajnogami i rowerami elektrycznymi

Przystępne ceny i powszechny dostęp przyczyniają się do dużej popularności usługi wypożyczania hulajnóg i rowerów elektrycznych. I choć nie wszyscy ludzie są ich zwolennikami, to z pewnością część Czytelników Tabletowo również ochoczo porusza się tego typu środkami transportu. Od teraz klienci będą mogli zaoszczędzić, kupując karnety na przejazdy hulajnogami i rowerami elektrycznymi.

bolt hulajnoga elektryczna za darmo 2023
Źródło: Bolt

Bolt jest przekonany, że dzięki nim usługa wypożyczania hulajnóg i rowerów elektrycznych stanie się jeszcze bardziej dostępna, ponieważ korzystanie z tego typu pojazdów będzie tańsze. Nowe rozwiązanie z pewnością może zainteresować szczególnie osoby, które często decydują się na wypożyczenie ww. środków transportu oferowanych przez firmę.

Od października 2023 roku klienci będą mogli wykupić jeden z trzech karnetów na przejazdy hulajnogami i rowerami elektrycznymi – tygodniowy, miesięczny oraz miesięczny Pro. Niestety, Bolt nie podał ich cen, a w moim przypadku w aplikacji nie widnieje jeszcze możliwość ich zakupu. Firma twierdzi jednak, że oferta ma być „atrakcyjna” i zachęcająca do częstszego korzystania z usługi wypożyczenia hulajnóg i rowerów elektrycznych.

Aktualizacja [5.10.2023]

W mojej aplikacji w końcu pojawiła się możliwość wykupienia nowych karnetów na przejazdy hulajnogą – w Kielcach tygodniowy kosztuje 17 złotych, miesięczny 60 złotych, a miesięczny Pro 115 złotych. Różnią się one nie tylko cenami i okresem ważności, ale też liczbą dostępnych minut jazdy – w tygodniowym jest to 30 minut, w miesięcznym 115 minut, a miesięcznym Pro 235 minut. Ceny oraz liczba minut w ramach karnetów różnią się jednak w zależności od miasta.

Wprowadzenie atrakcyjnej oferty płatności za przejazdy to kolejny krok, by mieszkańcy miast chętniej sięgali po niskoemisyjne pojazdy, by np. dojechać do przystanku autobusowego. Bartosz Małecki, Senior Operations Manager w Bolt Rentals

Bolt przypomina o bezpiecznej i odpowiedzialnej jeździe hulajnogą

Mieszkańcy Polski chętnie wypożyczają elektryczne hulajnogi, jednak nie wszyscy pamiętają o zasadach podczas jazdy i odpowiednim postępowaniu po zakończeniu przejazdu. Firma przygotowała więc Szkołę Jazdy Hulajnogami Bolt, czyli pokaźny zestaw wiedzy, którą powinna mieć każda osoba, poruszająca się wypożyczonym jednośladem.

Jednym z częstszych problemów, oprócz pozostawiania pojazdu w nieodpowiednim miejscu, jest poruszanie się na nim w dwie osoby, co jest niedozwolone. Remedium na to jest usługa przejazdu grupowego, wprowadzona w Polsce w lipcu 2023 roku. Co ważne: uwzględnia ona nie tylko hulajnogi, ale też rowery elektryczne.