Bolt wprowadził przejazdy grupowe na hulajnogach. To jednak nie to, co myślisz

W grupie zawsze jest raźniej niż w pojedynkę. Bolt zdał sobie z tego sprawę i z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni, który już 30 lipca 2023 roku, ogłosił wprowadzenie nowej funkcji w swojej aplikacji – mowa o przejazdach grupowych na hulajnogach i rowerach elektrycznych. Jak to działa?

Przejazdy grupowe na hulajnogach i rowerach elektrycznych dostępne w Bolt

Bolt zdaje sobie sprawę, że nierzadko zdarza się, iż na jego hulajnogach podróżuje więcej niż tylko jedna osoba, mimo że jest to – jak utrzymuje – jedno z najbardziej niebezpiecznych zachowań. Nowo wprowadzona funkcja umożliwia odblokowanie za pomocą jednego konta do 5 hulajnóg i/lub rowerów elektrycznych, dzięki czemu każda osoba może wsiąść na odrębny pojazd, nawet jeśli nie ma aplikacji Bolta na swoim smartfonie.

Firma informuje również, że przed rozpoczęciem grupowego przejazdu osoba wypożyczająca musi upewnić się, że członkowie grupy mają co najmniej 18 lat i są trzeźwi, a do tego powinna dać im możliwość zapoznania się z warunkami korzystania z pojazdów elektrycznych Bolt, aby grupowa podróż była w pełni bezpieczna. Przedsiębiorstwo w żaden sposób nie zamierza jednak tego weryfikować, ale ma nadzieję, że użytkownicy za każdym razem zachowają się rozsądnie i tym samym zadbają o bezpieczeństwo swoje i wszystkich dookoła.

Po dotarciu do celu organizator przejazdu grupowego musi zakończyć przejazdy dla wszystkich pojazdów oddzielnie oraz zrobić zdjęcie każdemu z nich, aby udowodnić poprawne zaparkowanie. On również poniesie koszt wszystkich przejazdów, dlatego wcześniej powinien upewnić się, że ma wystarczającą na taką usługę ilość pieniędzy.

Grupa przyjaciół która chce podjechać wspólnie w miejsce w mieście, prawdopodobnie zdecydowałaby się na podróż samochodem. Nasza opcja grupowych przejazdów pozwala im dotrzeć razem do celu, ale bez użycia samochodu. To kolejny krok w kierunku realizacji naszej wizji miast mniej uzależnionych od samochodów. Mniej prywatnych samochodów oznacza mniej zanieczyszczeń powietrza, korków i hałasu. Bartosz Małecki, Senior Operations Manager w Bolt

Organizator przejazdu grupowego ma pełną władzę nad wypożyczonymi pojazdami

Osoba wypożyczająca hulajnogi i rowery elektryczne dla innych w ramach jednego przejazdu grupowego może również włączyć tryb początkujący dla każdego pojazdu – ogranicza on prędkość maksymalną hulajnogi do 15 km/h. Firma informuje, że jego użycie zalecane jest w przypadku osób, które po raz pierwszy korzystają z elektrycznych jednośladów. Dzięki temu mają być bezpieczniejsze w trakcie jazdy, bo nie rozpędzą się do prędkości, przy której nie będą w stanie zapanować nad pojazdem.