BMW i4
źródło: BMW

BMW i4 – poznaliśmy wygląd i osiągi kolejnego elektryka z dużymi nerkami

Bawarski producent samochodów coraz wyraźniej skupia się na elektryfikacji swojej oferty. Do klientów, którzy oczekują radości z jazdy, skierowany będzie model BMW i4.

Reklama

Oto nowe elektryczne Gran Coupé

Po dwóch w pełni elektrycznych SUV-ach, czyli iX3 i iX, firma w końcu pokazała samochód, w którym kierowca będzie mógł zająć odpowiednio niską pozycję i lepiej poczuć pokonywaną trasę. BMW i4 to Gran Coupé, które wpisuje się w obecną stylistykę producenta.

BMW i4
(fot. BMW)

Uwagę zwracają przede wszystkim ogromne nerki, zbliżone do tych znanych ze spalinowego BMW serii 4 czy nowego M3 i M4. Tak naprawdę, BMW i4 wygląda jak 4-drzwiowa wersja podstawowej „Czwórki” i to niestety trochę ugrzeczniona, jakby była pozbawiona M-pakietu.

Całość prezentuje się dobrze, ale wcześniej pokazany Concept i4 zapowiadał bardziej odważne linie i agresywniejszą stylistkę. Trochę szkoda, że BMW nie zdecydowało się pójść w tym kierunku, bowiem otrzymalibyśmy jednego z atrakcyjniejszych, sportowych elektryków.

Na brak mocy raczej nikt nie będzie narzekał

Nie poznaliśmy jeszcze specyfikacji wszystkich dostępnych wersji. BMW pochwaliło się wyłącznie, że elektryczne Gran Coupé otrzyma silniki generujące 530 KM, co ma pozwolić na sprint od 0 do 100 km/h w czasie około 4 sekund.

Mamy więc do czynienia z osiągami zbliżonymi do nowego M4, czyli naprawdę bardzo dobrymi, aczkolwiek gorszymi od topowych wersji Tesli Model S. Niewykluczone jednak. że w przyszłości pojawi się mocniejsze wydanie BMW i4.

Na w pełni naładowanych akumulatorach użytkownicy przejadą do 590 km według normy WLTP. Pozwoli to na komfortowe poruszanie się poza miastem, a także na dłuższe wycieczki.

Dzięki sportowemu wyglądowi, najlepszej w swojej klasie dynamice jazdy i zerowej emisji lokalnej, i4 jest prawdziwym BMW. To sprawia, że serce marki BMW bije teraz w pełni elektryczne. Pieter Nota, członek zarządu BMW AG

BMW i4 oficjalne zadebiutuje jeszcze w tym roku. Natomiast w ciągu najbliższych tygodni mamy poznać więcej szczegółów, w tym najpewniej wszystkie dostępne wersje. Warto dodać, że w samochodzie zastosowany zostanie system BMW iDrive 8.