Bank Millenium w Białymstoku
Bank Millenium w Białymstoku (fot. Henryk Borawski, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons)

Bank Millennium pozwoli zaoszczędzić Ci cenne sekundy życia

Klienci Banku Millennium mają powody zadowolenia. Bank rozszerza możliwości swojej aplikacji mobilnej o wykorzystanie autoryzacji biometrycznej. Dzięki temu klienci mogą zaoszczędzić cenne sekundy swojego życia.

Zmiany w aplikacji mobilnej

Osoby korzystające z aplikacji mobilnej Banku Millennium mogą już teraz uruchomić niedostępną do tej pory opcję autoryzacji operacji przy użyciu biometrii. Trzeba przyznać, że wprowadzenie tego rozwiązania zajęło Millennium naprawdę sporo czasu, ponieważ z biometrii cieszyć mogą się klienci wielu banków już od dłuższego czasu.

Bank Millenium biometria aplikacja
źródło: Bank Millennium

Funkcja będzie działać zarówno na urządzeniach z systemem operacyjnym Android, jak i iOS. Jedyna różnica tkwi w tym, że dla systemu Android dostępna jest opcja autoryzacji za pomocą odcisku palca, a w iOS możliwe jest skorzystanie ze Face ID. Aby włączyć tę funkcję, należy pobrać lub zaktualizować aplikację mobilną do wersji 4.76 lub wyższej, a następnie w ustawieniach aplikacji wybrać odpowiednią opcję biometryczną – Odcisk palca, Touch ID lub Face ID.

Inspirują nas nasi klienci i na kolejne projekty patrzymy z perspektywy ich oczekiwań i potrzeb. Już ponad milion użytkowników loguje się do aplikacji odciskiem palca lub skanem twarzy, dlatego wykorzystanie biometrii do potwierdzania płatności było dla nas naturalnym następnym krokiem w rozwijaniu bankowości mobilnej. Takie rozwiązanie jest nie tylko wyjątkowo wygodne, ale przede wszystkim zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo codziennych transakcji zlecanych w aplikacji mobilnej. Halina Karpińska, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium

Wykorzystanie tego rodzaju autoryzacji pozwoli użytkownikom zaoszczędzić czas, ponieważ ten sposób jest zdecydowanie szybszy od wpisywania hasła lub PIN-u. Ponadto wprowadzenie funkcji biometrycznych przez Millenium Bank zwiększa bezpieczeństwo wykonywanych na koncie bankowym operacji.

Co ułatwi biometria w Banku Millenium?

W swoim komunikacie prasowym Bank Millennium wymienia operacje do autoryzacji, w przypadku których może zostać obecnie wykorzystany przez klientów odcisk palca bądź skan twarzy:

  • przelew tradycyjny, przelew Pomagam, przelew BLIK na telefon,
  • płatność za przejazd autostradami,
  • zlecenie stałe,
  • przelew z karty kredytowej,
  • potwierdzenie ankiety inwestycyjnej i kupno produktów inwestycyjnych,
  • otwarcie konta osobistego, firmowego i konta dla dziecka,
  • potwierdzenie wniosków urzędowych, np. 500+, 300+, RKO, dofinansowanie pobytu w żłobku,
  • płatność za bilety do kina,
  • zakup kodów i doładowań,
  • aktywacja Apple Watch.

Bank Millennium jednocześnie podkreśla, że powyższa lista będzie rozwijana i wzbogacana o kolejne procesy. Taka zmiana powinna ucieszyć sporą część klientów. Sam korzystam z autoryzacji biometrycznej swoich transakcji już od jakiegoś czasu i jest to zdecydowanie szybsze niż tradycyjne sposoby.