aplikacja Autokonto
(fot. Tabletowo.pl)

W aplikacji Autokonto zapłacisz za autostradę i parking, a nawet kupisz opony i sprzedasz auto

Aplikacja Autokonto może okazać się interesującym wyborem dla wielu kierowców. Oferuje ona bowiem zestawy przydatnych funkcji, wśród których znajdziemy: możliwość zapłacenia za przejazd autostradą i parkowanie w płatnych strefach, umówienie się na serwis samochodu czy wybranie i kupienie ubezpieczenia.

Autostrady i parkingi

Autokonto to program rozwijany przez firmę o tej samej nazwie, a jego głównym celem jest skupienie rozwiązań i usług, które przydadzą się kierowcy, zarówno podczas poruszania się po kraju, jaki i całej eksploatacji samochodu. Jak podają sami twórcy na oficjalnej stronie internetowej, zaletą jest integracja wszystkich usług. Dzięki temu wiele operacji możemy wykonać za pomocą dosłownie kilku kliknięć.

Jedną z funkcji jest możliwość płacenia za przejazd autostradami, a także za parkingi. Oczywiście nie jest to żadna nowość na rynku, bowiem podobne rozwiązania znajdziemy już w innych aplikacjach. Mimo wszystko wypada o tym wspomnieć, bowiem jest to jedna z głównych funkcji w opisywanym programie.

Autokonto aplikacja
(fot. Tabletowo.pl)

Apka Autokonto znajduje się na liście partnerów dystrybucyjnych systemu e-TOLL i pozwala na korzystanie z videotollingu. Dzięki temu możemy z jej poziomu zapłacić za przejazd autostradami A1 AmberGo i A4 Katowice–Kraków, a także A4 Wrocław–Sośnica oraz A2 Konin–Stryków.

Po dojechaniu do celu przydatna powinna okazać się kolejna funkcja, czyli możliwość zapłacenia za parkowanie. Twórcy podają, że obecnie aplikacja wspiera ponad 100 lokalizacji w Polsce. Możemy wybrać godzinę rozpoczęcia i zakończenia parkowania oraz zapłacić.

Serwisowanie, ubezpieczenie i inne funkcje

Autokonto pozwala na przejrzenie ofert ubezpieczenia OC i AC, a także na zakup interesującej nas oferty. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie ubezpieczenie będzie najlepsze, to z pomocą przychodzi doświadczony doradca – wystarczy kliknąć na ikonę słuchawki. Warto zaznaczyć, że nie musimy za każdym razem wprowadzać danych samochodu – pobierane są one z aplikacji, jeśli wcześniej korzystaliśmy z innej funkcji.

aplikacja Autokonto
(fot. Google Play)

Kolejną przydatną funkcją jest możliwość umówienia się do serwisu – np. w celu usunięcia awarii samochodu lub po prostu przeglądu. Dodatkowo akceptację kosztorysu możemy wykonać sami z poziomu aplikacji. Ponadto program zapewnia również możliwość wyboru i kupna odpowiednich opon do auta, którym jeździmy.

Do tego dochodzi jeszcze możliwość sprzedania samochodu z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego kreatora ogłoszeń. Mamy też opcję wyszukiwania ofert z interesującym nas samochodem. Co ciekawe, nie musimy tutaj wprowadzać danych ręcznie – wystarczy, że zrobimy zdjęcie samochodu, a program sam znajdzie oferty właśnie z takim modelem.

Jeśli zainteresowała Was aplikacja Autokonto, to możecie ją bezpłatnie pobrać na iPhone’y (z App Store) lub urządzenia z Androidem (ze Sklepu Google Play).