Asystent Google w kolejnym banku w Polsce. PeoPay da się obsłużyć głosowo

Aplikacja mobilna banku Pekao zyskała właśnie nowego pomocnika. Asystent Google będzie mógł teraz odpowiadać na pytania odnośnie stanu naszego konta.

Reklama

Dziś Pekao ogłosiło dwie nowości dotyczące swojej aplikacji na smartfony. Pierwsza, o której już wspominaliśmy, dotyczy obsługi BLIK-a oraz możliwości przesyłania przez niego środków bezpośrednio na numer telefonu odbiorcy. Druga ma związek z Asystentem Google, który co chwilę poszerza zakres swoich umiejętności. Tym razem trafia do apki PeoPay na Androidzie, pomagając nam w szybszym uzyskaniu informacji na temat naszego konta.

Asystent Google w drugim banku w Polsce

Pekao nie jest pierwszym bankiem w Polsce, którego aplikacja połączona została z Asystentem Google. W kwietniu o podobne funkcjonalności poinformował ING Bank Śląski. W apce PeoPay, przy pomocy Asystenta wykonamy kilka czynności:

Reklama
  • sprawdzimy stan konta
  • uruchomimy kod BLIK
  • zlecimy przelew na numer telefonu
  • skontaktujemy się z infolinią

Jak donosi serwis cashless.pl, Pekao przygotowuje się do wprowadzenia kolejnej wersji swojej aplikacji mobilnej. PeoPay 3.0 będzie zawierało w sobie wszystkie dotychczasowe udogodnienia, jak też całkiem odświeżony interfejs, ułatwiający obsługę.

Asystent Google sprawdzi saldo konta. ING Bank Śląski wprowadził właśnie obsługę głosową

Czas rozwoju dla Asystenta Google

Głosowy pomocnik Google zaczyna być coraz bardziej widoczny w różnych usługach i aplikacjach. Od jakiegoś czasu możemy korzystać z wyszukiwania paczek InPost za jego pomocą czy szybkiego tłumaczenia tekstu mówionego z jednego języka na drugi.

Kolejne funkcje sprawiają, że cyfrowy Asystent staje się przydatny w wielu innych scenariuszach. I choć pewnie jeszcze dużo czasu upłynie, zanim komunikacja z nim będzie bardziej naturalna, już teraz możemy uzyskać pewne informacje, nie sięgając po smartfon czy nawet na niego nie zerkając.

Chciałbym doczekać czasu, kiedy Asystent Google zyska więcej „charakteru”. Wiele bym dał, by po sprawdzeniu mojego zerowego stanu konta w banku, usłyszeć: „Ty biedaku, nawet złota nie masz..”.

Asystent Google wciąż jest najbardziej rozgarniętym asystentem głosowym

 

źródło: Pekao, cashless.pl