(fot. pexels.com)

Asystent Google sprawdzi saldo konta. ING Bank Śląski wprowadził właśnie obsługę głosową

Asystent Google, który oficjalnie w Polsce zadebiutował na początku tego roku, ciągle otrzymuje nowe funkcje i integrację z kolejnymi usługami. ING Bank Śląski właśnie poinformował, że z wykorzystaniem głosu można już korzystać z bankowości mobilnej.

Asystent Google pomoże korzystać z aplikacji Moje ING

ING Bank Śląski chwali się, że jako pierwszy bank w Polsce wdrożył w swojej aplikacji mobilnej obsługę głosową z użyciem Asystenta Google. Wystarczy więc wypowiedzieć odpowiednią komendę głosową, aby poznać saldo lub nawet wykonać szybki przelew pomiędzy swoimi kontami. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę interesująco i faktycznie może okazać się wygodnym rozwiązaniem.

Jak podaje ING Bank Śląski, funkcje głosowe są dostępne na ekranie, przed zalogowaniem do aplikacji mobilnej. Po wypowiedzeniu komendy przez użytkownika, otwiera się aplikacja Moje ING mobile i następnie realizuje polecenie.

 

(fot. ING Bank Śląski)

Jak już wcześniej wspomniałem, jedną z dostępnych funkcji jest wykonanie szybkiego przelewu. W tym celu wystarczy powiedzieć „OK Google, wyszukaj przelew w Moje ING mobile”. Przed realizacją polecenia, pojawi się pytanie o kwotę przelewu. Warto zaznaczyć, że operacja możliwa jest wyłącznie pomiędzy rachunkami użytkownika.

Kolejną możliwością oferowaną przez Asystenta Google jest sprawdzenie salda. Wystarczy powiedzieć „OK Google, wyszukaj saldo w Moje ING mobile”. Aplikacja podaje wówczas saldo konta, które użytkownik ustawił w Moje ING mobile na ekranie przed zalogowaniem. Osoby, które chcą zwiększyć poziom prywatności i bezpieczeństwa, mogą zdefiniować, czy chcą słyszeć dokładną kwotę czy ustawioną wartość procentową.

Asystenta Google można jeszcze wykorzystać do wygenerowania kodu BLIK. W tym celu mówimy „OK Google, wyszukaj blik w Moje ING mobile”. Ważność kodu BLIK, uzyskanego przez Asystenta Google, jest taka sama jak wygenerowanego ręcznie, czyli 2 minuty.

Asystent Google to także inne nowości

Google cały czas poszerza zakres możliwości Asystenta. Ostatnio dowiedzieliśmy się o planach połączenia z przeglądarką internetową Google Chrome, ciemnym motywie, a także zwiększeniu liczby grafik w odpowiedziach. Ponadto, użytkownicy w Polsce mogą już zamawiać jedzenie i kupować bilety autobusowe.

Polecamy również:

Asystent Google po tygodniu. Czy wszystko działa świetnie?

źródło: materiały prasowe ING Bank Śląski