Asus rezygnuje z kręgów na obudowach laptopów. Nowy design jest minimalistyczny

Laptopy Asusa od lat cechowały się eleganckimi obudowami w koncentryczne kręgi. I, choć ten design wciąż może się podobać, od pewnego czasu sprawiał wrażenie coraz bardziej nudnego – w końcu ileż można stosować to samo wzornictwo? Wygląda na to, że podobne rozterki miał sam producent i wreszcie postanowił zmienić wygląd pokryw swoich laptopów. Zobaczcie!

Zenbook S 13 OLED idealny do pracy

Asus Zenbook S 13 OLED może okazać się jedną z najlepszych konstrukcji w swojej klasie. Dysponuje procesorem AMD Ryzen 7 6800U ze zintegrowaną kartą graficzną Radeon, która – wraz z 16 GB RAM-u DDR5 i dyskiem SSD o pojemności 1 TB – powinny zapewnić doskonałe warunki do pracy. Wyświetlacz NanoEdge o przekątnej 13,3″ idealnie sprawdzi się np. w podróży.

Jeśli o ekranie mowa, tu Asus również stanął na wysokości zadania. Do naszej dyspozycji jest oddany wyświetlacz OLED 2,8K (2880×1800 pikseli) o proporcjach 16:10. Jego częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a czas reakcji – 0,2 ms. Zainwestowano również w Corning Gorilla Glass, który zabezpieczy go przed uszkodzeniami.

Całość otrzyma również trzy porty USB-C 3.2 Gen2, gniazdo audio 3,5 mm, DisplayPort oraz akumulator 67 WHr. Laptop waży mniej niż kilogram.

Zenbook Pro 15 Flip OLED z ekranem 360°

Kolejnym laptopem, oferowanym przez Asusa, jest Zenbook Pro 15 Flip OLED, który wyposażony został w procesor Intel Core i7-12700H 12. generacji z Arc A370M, 16 GB RAM DDR5 i 1 TB SSD.

Poważną zaletą konstrukcji jest możliwość wykorzystania jej jako tablet czy też użytkowania w pozycji coraz bardziej popularnego „namiotu”. Wszystko za sprawą zastosowanego obracanego ekranu – jego przekątnej to 15 cali, rozdzielczość – 2880×1620 pikseli, a częstotliwość odświeżania – 120 Hz.

Laptop jest również przystosowany do obsługi rysika Asus Pen 2.0, z czego z pewnością ucieszą się graficy. Całości dopełnia podświetlana klawiatura RGB i kamera na podczerwień.

Do tego dochodzą dwa porty Thunderbolt 4, wejście HDMI 2.0 oraz USB-A. Akumulator zastosowany w konstrukcji o pojemności 96 Wh ma pozwolić na spędzanie dłuższego czasu bez uwiązania z kablem ładowania.

Póki co takie informacje, jak cena i dostępność obu laptopów Asusa, nie zostały ujawnione.