Apple Watch Series 5 (fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

watchOS 9 dokładniej oszacuje stan akumulatora na starszych Apple Watchach

Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli starszych modeli Apple Watcha, którzy nie są pewni kondycji akumulatora. Po zainstalowaniu watchOS 9 mają oni otrzymać bardziej dokładny wynik aktualnej, maksymalnej pojemności.

Ponowna kalibracja akumulatora

Jak mogliśmy usłyszeć podczas WWDC 2022, watchOS 9 skupiony jest przede wszystkim na funkcjach fitness i tych dotyczących zbierania danych z organizmu użytkownika. Taki kierunek rozwoju nie powinien nikogo dziwić, bowiem to właśnie funkcje zdrowotne są dla wielu osób kluczowe podczas wyboru smartwatcha.

Oczywiście producent przygotował również inne nowości, w tym także takie, którymi nie pochwalono się na konferencji WWDC. Jedną z nich jest opcja ponownego oszacowania faktycznej pojemności akumulatora w starszych generacjach Apple Watchy. Rozwiązanie powinno spodobać się przede wszystkim właścicielom Watchy, które są używane przez co najmniej kilka miesięcy.

Należy zaznaczyć, że w przypadku Apple Watchy, podobnie jak w iPhone’ach, firma z Cupertino zapewnia możliwość sprawdzenia kondycji akumulatora. Funkcja pokazuje oferowaną maksymalną pojemność, która wraz z czasem coraz wyraźniej różni się od tej fabrycznej.

apple watchOS 9
(fot. Apple)

Jak informuje serwis MacRumors, watchOS 9 wykona ponowną kalibrację akumulatora na starszych wersjach smartwatcha Apple – Watch series 4 i series 5. Dzięki temu ich właściciele powinni otrzymać dokładniejszy wynik, co z kolei umożliwi lepsze oszacowanie, jak długo jeszcze czas pracy będzie stał na zadowalającym poziomie.

Warto wspomnieć, że proces kalibracji zostanie przeprowadzony podczas instalowania watchOS 9, a więc nowy wynik będzie można sprawdzić od razu po aktualizacji.

Apple udostępni watchOS 9 już jesienią 2022 roku

Deweloperzy, należący do programu beta testów, mogą już sprawdzić wczesną wersję nowego watchOS. Pozostali zainteresowani użytkownicy muszą jeszcze trochę poczekać, aż do wystartowania programu publicznych testów. Natomiast finalna wersja zostanie udostępniona jesienią tego roku – dokładna data nie jest jeszcze znana.

watchOS 9 wprowadzi m.in. nowe tarcze, dokładniejszy podgląd informacji zbieranych przez funkcję wykrywania migotania przedsionków, nowe opcje monitorowania snu czy funkcję stref tętna podczas treningów. Aktualizacja trafi na Apple Watch series 4 i wszystkie nowsze modele.