Na Apple Watcha z ekranem micro LED jeszcze trochę poczekamy

Według najnowszych doniesień, tegoroczny Apple Watch nie otrzyma zupełnie nowego ekranu. Firma Tima Cooka ma postawić na sprawdzoną technologię.

Apple rozgląda się z nowymi ekranami

Od dłuższego czasu mówi się, że Apple jest zainteresowane zastosowaniem nowych ekranów w swoich urządzeniach. W przypadku MacBooków i iPadów, a więc sprzętu z LCD, firma ma postawić na wyświetlacze mini LED. Z kolei w urządzeniach korzystających obecnie z technologii OLED, przykładowo Apple Watch, najbliższa przyszłość ma należeć do micro LED.

Apple zdominowało rynek smartwatchy. Wzrosty mimo koronawirusa

Apple nie tylko prowadzi prace rozwojowe i rozmawia z ewentualnymi partnerami, ale również inwestuje w fabryki przystosowane do produkcji nowego typu wyświetlaczy. Według tajwańskich źródeł, amerykański gigant planuje wydać ponad 330 mln dolarów, aby razem z partnerami stworzyć fabrykę specjalizującą się w dostarczaniu ekranów mini LED i micro LED.

Kroki podejmowane przez Apple sugerują, że już niebawem możemy zobaczyć sprzęt z nowymi, lepszymi ekranami. Ming-Chi Kuo, znany z wielu sprawdzonych przecieków o produktach z Cupertino, sugeruje, że pierwsze MacBooki z technologią mini LED zadebiutują w 2020 lub 2021 roku. Ekrany mini LED mają trafić również do kolejnej generacji iPada Air. Z kolei jednym z pierwszych sprzętów Apple z wyświetlaczem micro LED ma być Apple Watch.

Apple Watch Series 6 wciąż z OLED-em

Wcześniejsze informacje wskazywały, że pierwszy smartwatch Apple z mini LED zadebiutuje już w tym roku. Niewykluczone jednak, że zespół Tima Cooka zmienił wcześniejsze plany i przesunął premierę Watcha z nowym wyświetlaczem.

Użytkownik Twittera, posługujący się kontem @L0vetodream, opublikował post, w którym twierdzi, że w Apple Watchu Series 6 nadal będzie montowany ekran JDI. Firma JDI już wcześniej dostarczała wyświetlacze OLED do wybranych modeli smartwatcha z Cupertino i prawdopodobnie nie zmieni się to w 2020 roku.

Nie jest znany powód, który przyczynił się do decyzji Apple. Możliwe, że zmiana planów spowodowana jest problemami wywołanymi przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 lub po prostu firma nie jest zadowolona z obecnych postępów w rozwoju micro LED.

Warto dodać, że Apple Watch ma nie być jednym urządzeniem z micro LED. Ekrany w tej technologii mają również trafić do przyszłych iPhone’ów, ale raczej dopiero w 2021 roku lub nawet później.

Polecamy również:

Apple Watch w tym roku dostanie sporo ciekawych nowości

źródło: MacRumors (1), MacRumors (2)