(fot. pixabay.com)

MacBook Pro otrzyma zupełnie nowy ekran. Apple wybiera mini LED zamiast OLED

MacBooki Pro to z pewnością jedne z najlepszych laptopów na rynku. Zapewniają bowiem świetną jakość spasowania, atrakcyjne wzornictwo i naprawdę dobre ekrany. Oczywiście zalet jest więcej, co pozytywnie wpływa na duże zainteresowanie tymi urządzeniami. Już niebawem sprzedaż może chwilowo skoczyć w górę, bowiem Apple ma pracować nad kolejną generacją laptopów Pro, a także ma wprowadzić nowe ekrany, które wykorzystują technologię mini LED.

Wzornictwo, które jest stosowane w aktualnie sprzedawanych MacBookach, zostało wprowadzone w 2016 roku. Wówczas Apple zdecydował się odchudzić laptopy, co pozytywnie wpłynęło na ich wygląd, chociaż już niekoniecznie na sprawność odprowadzania ciepła. Kolejnym, już znacznie bardziej kontrowersyjnym rozwiązaniem, było usunięcie większości złączy i postawienie głównie na USB typu C. MacBooki Pro na 2016 rok otrzymały jeszcze jedną nowość, która przez wielu nie została zbyt dobrze przyjęta. Otóż nowa klawiatura z mechanizmem motylkowym okazała się dość wadliwa.

MacBooki Pro z nowym wyglądem. Przyszłe modele z ekranami mini LED

Wcześniej już pojawiły się nieoficjalne informacje o większych zmianach w MacBookach Pro. Apple ma pracować nad urządzeniami, które otrzymają nowe wzornictwo, a także zmienione przekątne ekranów. Topowy model ma dysponować wyświetlaczem mającym 16,5 cala. Dla porównania, obecnie największy Pro zapewnia 15,6 cali. Premiera? Niewykluczone, że już w 2019 roku, ewentualnie rok później.

MacBook Pro 2016 (fot. pixabay.com)

Ming-Chi Kuo, analityk znany z wielu sprawdzonych przecieków dotyczących produktów Apple, opublikował kolejny raport. Firma z Cupertino ma być zainteresowana stosowaniem technologii mini LED w ekranach laptopów. Ma to pozwolić na uzyskanie jasności, kontrastu i odwzorowania kolorów zbliżonych do wyświetlaczy AMOLED. Kolejną zaletą mini LED jest energooszczędność, co jest niezwykle ważne w przypadku laptopów. Możliwe więc, że uda się uzyskać lepszy czas pracy na jednym ładowaniu. Ming-Chi Kuo dodaje, że Apple jest bardziej zainteresowane technologią mini LED niż stosowaniem ekranów OLED, bowiem w przypadku pierwszego rozwiązania ma nie występować niepożądane zjawisko wypalania się.

Warto zaznaczyć, że nowy MacBook z ekranem 16,5 cala ma nie być jednak opóźniony, tak jak informują niektóre serwisy. Technologia mini LED nie wpłynie na jego premierę, bowiem raport Ming-Chi Kuo dotyczy przyszłych planów Apple. Pierwsze MacBooki Pro z ekranami mini LED miałyby zadebiutować w 2020 lub 2021 roku.

Miejmy nadzieję, że wraz z odświeżonym wyglądem, a także nowymi ekranami, Apple wreszcie poprawi mechanizm motylkowy. Owszem, jego najnowsza generacja otrzymała silikonową osłonkę. Jednakże wciąż sprawia problemy, chociaż jest znacznie lepiej niż w 2016 roku.

Ekrany z technologią mini LED mają trafić także do nowych iPadów, które prawdopodobnie do sprzedaży zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych dwóch lat. Ponadto, monitor Apple, który ma zostać zaprezentowany w tym roku, także będzie korzystał z mini LED.

Polecamy także:

Nawet 30 tys. złotych za MacBooka Pro. Czy to się może (dobrze) sprzedać?

źródło: 9to5Mac