(fot. Apple)

Apple Watch Series 5 ma problem z akumulatorem

Smartwatche Apple nigdy nie słynęły z długiego czasu pracy na pojedynczym ładowaniu, ale po odczuwalnej poprawie w series 4, nastąpił spory regres w Apple Watch series 5. Problematyczna może być jedna z nowych funkcji.

Wyniki są po prostu tragiczne

Od kilku miesięcy korzystam z Apple Watch series 4, który po odłączeniu od ładowarki o około 7-8 rano, nawet przy aktywnym dniu, przebiegnięciu kilku kilometrów i korzystaniu z wbudowanego modułu GPS, potrafi mieć ponad 50% poziomu naładowania około 23-24.

Rezultat series 4 może nie jest rewelacyjny, ale jak dla mnie w zupełności wystarczający. Pozwala on na korzystanie ze smartzegarka Apple przez cały dzień, bez martwienia się o stan akumulatora. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby osiągnąć dwa dni z dala od ładowarki.

Mogłoby się wydawać, że kolejna generacja smartwatcha Apple utrzyma ten sam poziom lub nawet poprawi wyniki swojego poprzednika. Cóż, jak wskazują pierwsze raporty użytkowników, czas pracy odczuwalnie się skrócił i zrobiło się dość nieprzyjemnie.

Apple Watch series 5
Apple Watch series 5 (fot. Apple)

Owszem, sporo zależy od sposobu korzystania z urządzenia, ale jak zwraca uwagę Zac Hall z serwis 9to5Mac, Apple Watch series 5 ma problem z wynikiem obiecywanym przez firmę Tima Cooka. Zamiast 18 godzin, oferuje on tylko około 12 godzin na jednym ładowaniu – smartwatch zakładany jest o 6 rano, aby około 18:00 poinformować o rozładowanym akumulatorze i „umrzeć” aż do momentu podłączenia do zasilania.

Wszystko przez ciągle aktywny ekran?

Zac Hall dodaje, że wcześniej korzystał z poprzednich generacji Apple Watcha i każdy wytrzymywał dzień intensywnego użytkowania. Czyżby winna była nowa funkcja zawsze aktywnego ekranu? Niekoniecznie, bowiem inni użytkownicy Apple Watch series 5 twierdzą, że ich model osiąga podobny czas pracy, jak Apple Watch series 4.

Co ciekawe, nie brakuje też osób, którym pomogło wyłącznie wspomnianej wyżej opcji. Wówczas series 5 ma zapewniać kilka dodatkowych godzin pracy. Warto jednak mieć na uwadze, że nie jest to zasadą. Niektórzy wskazują, że powodem jest funkcja nasłuchiwania otoczenia, której zadaniem jest zbieranie informacji o natężenia hałasu. Z drugiej strony, dostępna jest ona również na Apple Watch series 4 i nie ma dużego wpływu na czas pracy.

Możliwe, że niektóre egzemplarze mają wadliwy akumulator. Znając jednak ostatnie problemy Apple z błędami w oprogramowaniu, wina może leżeć po stronie watchOS 6. Pozostaje więc czekać na dalsze informacje i miejmy nadzieję, że na aktualizację systemu, która zauważalnie wydłuży czas pracy Apple Watch series 5.

Polecamy również:

Apple Watch sprzedaje się coraz lepiej. Samsung i Fitbit o takich wynikach mogą tylko pomarzyć

źródło: 9to5Mac, własne